Turkcell Askercell Nedir? Askercell Nasıl Kullanılır? (DETAYLI BİLGİ)

0
2130

turkcell-askercell

▌ Askercell Nedir ?

Askercell, Turkcell tarafından askerler için geliştirilmiş kısıtlı hat tipidir. Askercell sadece TSK tarafından uygun görülen saatler içerisinde görüşme yapma imkanı sunuyor. Ayrıca Askercell hattı ile sadece belirleyeceğiniz 5 mobil 2 sabit telefon ile görüşme yapabilirsiniz.

 

▌ Askercell Hattı Nasıl Alınır ?

Askercell hattı ayrı olarak satılmamaktadır. Mevcut hattınız varsa onu Askercell’e geçiriyorsunuz. Hattınız yoksa yeni bir hat alarak onu geçirmeniz gerekmektedir.

Yetkili Turkcell bayisine gidip, ” hattımı askercell’e taşımak istiyorum ” demeniz yeterli olacaktır. Numaranıza gönderecekleri SMS’i evet yazıp cevapladığınız taktirde hattınız Askercell’e geçiş yapacaktır.

 

▌ Askercell Hangi Saatlerde Kullanılıyor ? ( Kullanım Detayları )

Askercell hafta içi her gün 08:00 – 18:00 arasında kullanıma kapatılmaktadır. Yani sabah 8 den önce, akşam 6 dan sonra görüşme yapabiliyorsunuz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Askercell hatları ile sadece belirlediğiniz numaralar ile görüşme yapabiliyorsunuz. 5 mobil, 2 sabit hat numarası belirleme hakkınız bulunuyor.

 

▌ Turkcell Askercell Paketleri

Genelde Turkcell’in paket ve tarifeleri biraz pahalı oluyor. Ancak askerlerin bütçe sıkıntları olduğu için Turkcell fiyatlarda biraz indirim yapmış gibi görünüyor.

Askercell’de 400 dakika konuşma 15 TL, 1000 SMS ise 5 TL olarak fiyatlandırılmış. İkisini bir arada almak isterseniz 400 DK + 1000 SMS, 20 TL olarak ücretlendiriliyor.

 Askercell 400 DK için ”ASKER 400DK” yazıp 2222‘ye kısa mesaj gönderin.

 Askercell 1000 SMS için ”ASKER 1000SMS” yazıp 2222‘ye kısa mesaj gönderin.

 Askercell 400 DK + 1000 SMS için ”ASKER IKILI” yazıp 2222‘ye kısa mesaj gönderin.

 

▌ Turkcell Askercell Kalan Dakika ve SMS öğrenme

 Askercell paketlerinde kalan dakika ve sms miktarını öğrenmek için ”KALAN” yazıp 2222‘ye göndermeniz yeterlidir.

 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz