Trabzon’da Ne Yapılır?

0
31

Trabzon; hiç şüphesiz Türkiye’nin en renkli şehirlerinde birisi! Karadeniz Bölgesi’nin en popüler şehri olarak dikkat çeken Trabzon; aynı zamanda güçlü ekonomisi ile de biliniyor. İnşaat sektörünün bir hayli popüler olduğu şehirde aynı zamanda turizmin de öne çıktığını söyleyebiliriz.

Siz de klasik tatil yerlerinden sıkıldıysanız Trabzon’a gidebilirsiniz. Trabzon; yılın her döneminde sorunsuz bir şekilde ziyaret edebileceğiniz bir şehirdir. Ziyaretçilerine çok fazla şey vaat eder. Ayrıca, şehirde kalitesine hayran kalacağınız türden çok sayıda otel vardır. Trabzon’da uzun süreli kalacaksanız gitmeden evvel Trabzon otelleri için rezervasyon yaptırmalısınız. Bilhassa lüks Trabzon otelleri için rezervasyon yaptırdığınız takdirde neredeyse yüzde 50’ye kadar uzanan indirimler ile karşılaşırsınız.

Trabzon Gezilecek Yerler

  • Trabzon Kalesi: Trabzon ile özdeşleşmiş yerlerin başında gelir. Siz de Trabzon Kalesi’ne gittiğiniz takdirde şehri kuşbakışı görme şansına erişirsiniz. Burası; şehrin koruyucusu olmasından dolayı apayrı bir öneme sahiptir. Bu yüzden, Trabzon’a gittiğiniz takdirde yolunuz ilk olarak buraya düşmeli!
  • Boztepe: En az Trabzon Kalesi kadar şehre hakim olan yerlerden birisidir. Her şeyden önce, insana huzur veren bir atmosferi vardır. Bunun yanı sıra, yeşilliklerle dolu manzarasıyla fark yaratır. Boztepe’ye bilhassa ailenizle veya arkadaşlarınızla gelmelisiniz. Burada çok sayıda restoran ve kafe vardır. Bu sayede, manzara eşliğinde güzel bir şeyler yeme ve içme şansına erişebilirsiniz.
  • Ayasofya Müzesi: Şehrin en önemli müzesi olarak dikkat çeker. Girişte herhangi bir ücret istenmemesi söz konusudur. Yılın her döneminde ziyaret edilebilir.
  • Sümela Manastırı: Şehrin belki de en dikkat çeken yeridir. Maçka sınırları içerisinde yer alır. Yalnızca Trabzon’un değil Türkiye’nin en eski yapılarından birisidir. Geçmişi çok eskilere dayanır. Hristiyan aleminin en kutsal yerlerinden birisidir. Girişinin ücretli olduğunu ifade etmek gerekir.
  • Vazelon Manastırı: Trabzon şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunur. Sümela Manastırı kadar olmasa da popüler bir yerdir. Bu yüzden, mutlaka ziyaret edilmelidir.
  • Uzungöl: Karadeniz Bölgesi’nin en turistik yerlerinden birisidir. Tabiat Parkı ve Özel Çevre olarak da bilinir. Uzungöl; yıl boyunca hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarır. Sarp kayalıklar arasından akan şelaleler gören herkesi kendisine hayran bırakır. İklim şartlarından dolayı bilhassa Nisan ve Mayıs aylarında kalabalıklaştığını söylemek gerekir.

En İyi Trabzon Otelleri

Trabzon otelleri; Türkiye’nin diğer şehirlerindeki oteller gibi yüksek fiyatlı değildir. Lüks otellerin yanı sıra uygun fiyatlı otellerin varlığı da dikkat çekicidir. Gelin, en iyi Trabzon otelleri hakkında bilgi verelim!

  • Ramada Plaza Trabzon: Denize sıfır konumda bulunması ciddi bir avantajdır. Lüks bir otel oluşuyla dikkat çeker.
  • Double Tree By Hilton Trabzon: Akçaabat sınırları içerisinde yer almakla beraber oda veya oda kahvaltı seçenekleri sunar.
  • Önder Hotel: Uzungöl’ün merkezinde yer almasıyla dikkat çeken harika bir oteldir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz