Tiktok İntihardan Sonra 3 Saat Bekledi

0
663

Sosyal medya araçlarından biri olan tiktok’da insanlar her anını videoya alıp yayın yapabiliyor. Brezilyalı genç de intiharını tiktok’ta canlı yayın yaparak gerçekleştirdi. Tiktok ise bu intiharı farkettiği halde polise haber vermek yerine haberin yayılmasını engellemeyi tercih etti. 19 yaşındaki Brezilyalı bir gencin 1 yıl önce tiktok’ta canlı yayın yaparak hayatına son verdiği iddia ediliyor.

Tiktok ise bu haberi anında polise bildirmek yerine 3 saat bekleyerek haberin yayılmasını engellemeye çalıştı. Yaklaşık olarak bir buçuk saat yayında kalan videonun almış olduğu 500 yoruma 15 şikâyet eşlik etti.

Tiktok 3 saatlik bekleyişinin içinde çeşitli stratejilerle videonun internette ön plana çıkmasını engelledi. Bunun yanında diğer sosyal medya araçlarına bu intihar haberinin sızıp sızmadığını kontrol etti. Aslında tek yapması gereken bu korkunç haberi doğrudan polise bildirmekti.

Bu İntihar İlk Değil!

Yapılan araştırmalar sonucu intihar vakasının tiktok’un ilk vakası olmadığı ortaya çıktı. Daha öncede Hindistan’da da bir intihar olayı tiktok’da canlı yayınla meydana gelmişti. Bunlara rağmen hala popüler olması soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor.

Tiktok’un yanı sıra diğer sosyal medya araçlarında ölüm içerikli videolar yer almıştır. Tiktok bu intihar haberiyle alakalı teknik bir sorun meydana geldiğini dile getirdi. Aynı zamanda teknik ekiple alakalı bir soruşturma başlattığını söyleyen tiktok konuyla alakalı ayrıntılı bir açıklama yapmadı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz