The 100 8. Sezon Neden Yayınlanmadı, Yayın Tarihi Ne Zaman?

2
23220

Bilim kurgu ve dizi denilince akla gelen yapımlardan olan The 100 yayınlanmaya başladığı 2014 yılından beri nefesleri kesmeye devam ediyor. Son olarak 7. sezonu yayınlanan yapımda her bölümde daha da heyecanlı zamanlar yaşanırken final olup olmayacağı veya 8.sezonun durumu ile alakalı merak da artıyor. Kıyamet temalı diziler arasında yer alan yapımın son sezonunda final olabileceği ile alakalı yine bazı söylentiler ortaya çıksa da 7.sezon onay almış ve sevenleri ile buluşmuştu. Aynı durum .sezon için geçerli olmayacak gibi görünüyor.

Dizinin Teması Neydi?

Roman uyarlaması bir yapım olan The 100 dünyanın başına gelen kıyametten sonra hayatta kalmak için savaşan 100 gencin hayatına odaklanıyor:

Nükleer savaştan sonra dünyaya yollanan 100 kişi insan ırkının yeniden hayata dönmesi için araştırmalara başlıyor.

Seçilenler suçlulardan oluşuyor.

Yollanan insanların karşılaştıkları insanlar ve topluluklar ile bu konuda anlaşmak kolay olmuyor.

Her sezon da başka bir tehlike, topluluk ve sorunla karşı karşıya gelmek zorunda kalan topluluğun sayı olarak da azalması söz konusu olur.

7. Sezon Son Muydu?

2019 yılında yapılan resmi açıklama ile mayıs ayından itibaren yeni sezonun geleceği ile alakalı onay duyuruldu. Net bir tarih olmamakla birlikte dizinin devam edeceği bilgisi hayranlarının mutlu olmasına neden oldu. Dizinin yeni bölümleri 2020 Mayıs ile birlikte verildi.

Virüs Darbesi

Tüm diziler için geçerli olduğu gibi The 100 için de virüsle alakalı duraksama yaşanması söz konusu oldu. Dizinin final yapması beklenirken virüsle alakalı olarak yaşanan gelişme ise bölümlerde bazı aksamaların ve süre ertelemelerinin olması anlamına gelebilir.

Heyecanlı Final Hayali

Dizinin final yapacağı da kesin ve resmi bir şekilde duyuruldu. Yıllardır bilim kurgu alanında büyük başarılara imza atan dizinin birbirinden heyecanlı ve gerilim dolu bölümleri de bulunuyor. Finalin de bu sezonların tamamına yaraşır bir şekilde heyecanlı, meraklı ve izleyenlerin aklında kalacak bir şekilde yapılması planlanıyor. Tarih için ise şuan net bir zaman söylemek mümkün gözükmediğinden final heyecanı katlanmaya devam ediyor.


2 YORUMLAR

  1. the 100 toplam 100 bölümden oluşuyor adı gibi bende yeni sezon istiyorum ama devamı gelmez the 100 dünya yok olmadan önce dünyalılar nasıl hayatta kaldı ne yaşadı bunu anlatan pramheda dizisi başlayacak onu izlemeni öneririm clarke Bellamy octevia Lincoln vs birçok kişi de oynayacak ileriki sezonlarda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz