Tesla Dev Rakibine Hırsızlık Suçlamasında Bulundu

0
510

Elektrikli otomobil dünyasının dev markaları arasında yer alan Tesla sektördeki en ciddi rakiplerinden olan Rivian şirketini ticari sırların çalınmasıyla suçladı. Şirket iddiasında Rivian’ın bazı Tesla çalışanlarını işe aldığını ancak işten ayrılmadan Tesla bilgilerini istedikleri ve aldıklarını iddia etti. Elektrikli otomobil dünyasının dev bir Pazar halini almasında büyük bir payı olan Tesla, her ne kadar piyasanın en önde gelen firması olsa da, rakipleri de bu alana yatırım yapıyorlar. Bu alandaki en büyük rakiplerden biri olan Rivian, sıra dışı modelleriyle birçok insanın dikkatini çekmişti.

Geçiş Yapanlar Gizli Verileri Götürdü

Tesla, rakip şirket Rivian’a geçiş yapan bazı çalışanların şirketin gizli belgelerini götürdüğünü iddia etti. Tesla her ne kadar çalışanlarının geçişine saygı duysa da, Rivian’ın adil davranmadığını da iddiaların da yer verdi. Ayrıca Tesla eski çalışanlarından birinin Tesla’dan ayrılmasından önce şirketin satış personelinden son derece hassas olan ticari sırları ve tazminat gibi bilgileri Rivian için kullanmak amacıyla ele geçirdi.

Çeşitli örneklerle iddialarını destekleyen Tesla bir diğer iddiasında ise, çalışanlardan bir diğerinin, şirketin üretiminde kullanılan ekipmanlar ile sır sayılabilecek çok sayıda örneğin rakip şirket Rivian’a gittiğini belirtti. Tesla’nın açıklamalarına göre verdikleri örnekler yalnızca yapılanların küçük bir kısmını ifade ediyor. Tesla bazı çalışanların bilgileri aldıklarını itiraf ettiğini belirtti. Henüz sonuca bağlanmayan iddiaların akıbeti ise merak ediliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz