Teknoloji Devi Yeni Markasıyla Geliyor

0
191

Amerikan teknoloji devi olan Apple yeni markasıyla geliyor. Marka başvurusunda bulunduğu öğrenilen Apple’in iPhone of Life isimli markayı kullanmakta olduğu yükseltme programının markası olarak kullanmaya başlayacağı düşünüyor.

Başvuru Hong Kong’ta Yapıldı

Ünlü firmanın marka başvurusunu Hong Kong’ta yaptığı biliniyor fakat markanın hangi amaçla kullanılacağına dair yaptığı bir açıklama bulunmuyor. Ancak iPhone yükseltme programının farklı markalar tarafından da kullanılmasının firmaya yeni bir marka oluşturma kararı aldırtmış olabileceği düşünülüyor. Bu düşünceyle de firmanın iPhone of Life ismindeki markanın tescillenmesi için başvuru yaptığı tahmin ediliyor.

Böylelikle Apple’in yükseltme programının ticari haklarını markayla güvence altına alıp başka firmalar tarafından kullanılmasını önleme amacı taşıdığı düşünülüyor. Apple tarafından yapılan başvuru için firmanın yeni bir programı piyasaya sürebileceği, bu sebeple de markalaşma ihtiyacı duyarak başvuru yaptığı tahmini bulunuyor. Hangi tahminin tutacağı bilinmezken firmanın bundan sonraki hamlesinin marka başvuru amacını ortaya koyması bekleniyor.

Teknoloji Devi
Teknoloji Devi

Lansman Öncesi Marka Hamlesi

Apple tarafından yapılan yeni marka hamlesinin 13 Ekim’de yapılacağı açıklanan lansman öncesine denk gelmesi dikkat çekiyor. Firma söz konusu lansmanda Macbook, AirTags ve iPhone 12 modellerinin duyurusunu yapacak. Bu duyuru sırasında da yeni markasına ait olan yükseltme programının veya yeni programın tanıtımını yapması da olası duruyor. Meraklıları tarafından iPhone 12 modellerinin tanıtımı için lansman beklenirken firmanın lansmanda birtakım sürprizlere de imza atması bekleniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz