Tayland Gece Hayatı

0
971

Tayland, Avrupa’nın sömürgeleştiremediği tek Güneydoğu Asya devletidir. Uzak Doğu ülkesi olan Tayland, egzotik adaları, Budist tapınakları ile turizm cennetidir. Asya’nın turizm açısından en gelişmiş ülkelerindendir. Özellikle Tayland gece hayatı ile birçok turistin gözde merkezidir. Tayland, 30 güne kadar ziyaretlerde vize istemiyor. Türk lirası, Tayland Bahtına göre daha değerlidir. Valizinizi hazırlayıp Tayland gece hayatına akabilirsiniz.

Tayland, eski adıyla Siyam, Hindiçin yarımadasının orta kısmında bulunuyor. Tropikal iklime sahiptir. Başkenti Bangkok, dünyanın en sıcak büyük şehri olarak seçilmiştir. Bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız Kasım-Şubat ayları arası en ideal dönemdir.

Tayland Gece Hayatı

Tayland, dünyanın çılgın gece hayatı yaşanan ülkelerinden biridir. Bangkok, Pattaya, Phuket Tayland eğlence geceleri bakımından öne çıkan şehirlerdir. Buna rağmen bütün şehirlerinde renkli ve eğlenceli Tayland geceleri yaşanıyor. Tayland geceleri farklı istek ve fantezilerin gerçekleştirilmesini sağlayan ortamlarla doludur. Sokakta gezerken erkek, kadın veya bir ladyboyun cinsel teklifiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tayland gece hayatı denilince ilk olarak Go Go barlar, publar, Tayland gece clubları geliyor. Go Go barlar, 18 yaş üstü kişilerin gidebileceği yerlerdir. Aslında bir nevi pub striptiz kulübü karışımı bir yerdir. Bu yerlerde cinsel oyunlar, fanteziler oynanıyor. Thaili kadınlar cinsel organlarından çeşitli cisimler çıkararak, gelenleri eğlendiriyorlar. Şovlarına izleyicileri de ekleyebiliyorlar. Elinize bir balon verip, sizi de sahneye davet edebilirler.

Tayland Geceleri Nasıl Olur?

Tayland gündüzleri tropikal ada, budist tapınak, beyaz kumlu sahil gezintileriyle geçiyor. Yerel kültürü ve yemeklerini tanımak istiyorsanız halkın arasında geziyorsunuz. Ama bu arada çantanıza, eşyalarınıza dikkat etmenizde yarar vardır. Sırt çantanızı sırtınızda değil göğsünüzde taşımanız yararınızadır.

Güneş battıktan sonra Tayland’da gece yaşamı başlıyor. Ülkede seks turizmi önemli bir yer tutuyor. Özellikle Pattaya’da sıralı şekilde Go Go barları, gece kulüplerini görebilirsiniz. Ülkenin birçok şehrinde sabaha kadar eğlenebileceğiniz Tayland gece kulüpleri bulunuyor. Bunlardan birinde gönlünüzce dans edebilir, gözünüze kestirdiğiniz bir partner edinebilirsiniz.

Gece kulüplerinde kapanıp kalmak istemiyorsanız, plajlarda açık hava partilerine katılabilirsiniz. Sakin bir gece geçirmek isterseniz rooftop (çatı katı) barların birinde içkinizi yudumlayabilirsiniz.

Tayland Gece Hayatı Hakkında Bilgi

Tayland geceleri denince Bangkok, Pattaya ve Phuket ön plana çıkıyorlar. Öncelikli olarak bu şehirlerde Tayland’ın gece hayatı nasıl yaşanıyor, onu anlatalım.

Bangkok gece hayatı; Bangkok gece kulüpleri, barlar, sokak pazarları, ladyboy şovları, Muay Thai gösterileri, masaj salonları, çatı katı (rooftop) ve gogo barlar ile zengin bir alternatif sunuyor. RCA (Royal City Avenue) şehrin eğlence merkezidir. Burada her türlü eğlenceye ve ihtiyaca yanıt veren mekanlar bulunuyor.

Go go barlar, muhteşem manzaralı rooftop barlar, ladyboy, lezbiyen, gay kulüpleri, bira evleri, masaj salonları her türlü ihtiyacınıza karşılık bulabileceğiniz yerlerdir. Sukhumvit, aradığınızı bulabileceğiniz en ünlü bölgedir. Burada bulunan Thong Lo caddesi en ünlü barları ve gece kulüpleriyle meşhurdur.

Pattaya gece hayatı; Amerikan askerlerinin aileleriyle görüşebilmek için kurdukları bu kasaba günümüzün en önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. Doğal olarak Amerikalı askerler den dolayı şehirde seks turizmi ön plandadır. Walking Street, Tayland geceleri pattaya şehrinin en gözde bölgesidir. Bu bölgede her türlü rock, pop, hard, striptiz, gay gibi eğlence mekanlarına rastlayabilirsiniz.

Phuket gece hayatı; Phuket adası, egzotik ortamıyla birlikte çılgın gece hayatıyla da turistleri kendine çekiyor. Birçok yabancı turist Tayland phuket adası gece hayatı için buraya geliyor. Bangla Caddesi, eğlencenin merkezi konumundadır. Akşam dokuzdan sonra burada yüzlerce neon ışığı altında canlı şovlar, yüksek sesli müzikler, ucuz biralar sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor.

Tayland Gece Kulübü Fiyatları

Tayland’da gece kulüplerine girişler ücretlidir. Damsız olarak girebiliyorsunuz. Zaten içerde büyük ihtimalle bir dam bulacaksınız. Bulunduğu bölgeye ve popülerliğine bağlı olarak Tayland gece kulübü fiyatları farklılık gösteriyor.

Bangkok’ta gözde gece kulüplerinden birine gitmek isterseniz en uygun İnsanity’dir. Buraya giriş erkekler için 300, kadınlar için 200 bahttır.

Pattaya’da Beach Road bölgesi en ekonomik yerdir. Burada fiyatlar 500 bahttan başlıyor. Walking Street’teki diskolarda giriş ücreti almıyorlar. İçkiler ise 180-200 bahttan başlıyor. Viski içeyim derseniz bardağı 300, şişesi 3000 bahttır.

Phuket’te gece kulüplerine girişler genelde ücretsizdir. Ücretli olanlarda, dikkatli davranırsanız kapıda dağıtılan biletlerle ücretsiz girebiliyorsunuz. İçerde içtiğiniz içkiye göre fiyat ödüyorsunuz. En uygun fiyatlı mekan Heroes Bardır. Burada 80 bahta bira içebilirsiniz.

Tayland Gece Hayatı Fiyatları

Türk lirası, Tayland Bahtı karşısında değerlidir. 1 TL, 4 Tayland bahtı yapıyor. Durum böyle olunca macera tutkunu Türk vatandaşlarımız Tayland’da gece hayatı fiyatları araştırmasına giriyorlar. Özellikle cinsellik deneyimi yaşamak isteyenler Tayland gece hayatı ne kadar merak ediyorlar.

Tayland’da 2-3 euroya konaklayabileceğiniz hostel tarzı mekanlar bulunuyor. Bangkok’ta konaklayacaksanız Khao San Road en ekonomik bölgedir. Burada 50 dolara dolu dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Şehir içi ulaşımda tuktuk denilen araçlarla 10-15 liraya istediğiniz yere gidebilirsiniz. Şehir içinde gezerken veya araçla yolculuk yaparken mutlaka yerli halktan yanınıza gelip, fuhuş teklif edenler olacaktır. Bunlara şimdiden alışmanız gerekiyor. Gece kulüplerinde de yanınıza gelip, sizinle arkadaşlık kurmak isteyenler olacaktır. Unutmayın ki, thailand nightlife asla ücretsiz değildir.

Tayland gece kulüplerinde “para yoksa eğlence yok” mantığı hakimdir. Bangkok gece kulüplerine girişler ücretsizdir. Gideceğiniz mekana göre fiyatlar 200 ile 2000 baht arasında değişiyor. Girdiğinizde ilk içkiniz ücretsizdir. Pattaya ve Phuket’te genellikle gece kulüplerine girişler ücretsizdir. İçerde içtiğiniz içkinin parasını ödüyorsunuz. Biralar 80 bahttan başlıyor. Daha ekonomik davranmak istiyorsanız Tayland gece pazarı alışverişi yapabilirsiniz. Buradan alacağınız yiyecek ve içecekleri sokak keyfi yapabilirsiniz.

Tayland Pattaya Gece Kulüpleri

Pattaya, seks turizmi bakımından dünyanın önde gelen şehirlerinden birisidir. Çılgın eğlencenin yaşandığı birçok gece kulübü bulunuyor. Taylandlı kadınların, ladyboyların (travesti) yanı sıra Rus kadınları gibi farklı milletlerden kadınlara da bolca rastlayabiliyorsunuz.

Şehrin ünlü gece kulüpleri Walking Street’te toplanmış. Bu çılgın gece kulüplerinin arasında Türk restoranı da bulabiliyorsunuz. Mixx Disco, The Iron Club, Insomnia, Lima Lima şehrin en önemli ve kaliteli gece kulüplerindendir.

Tayland Turu 5 Gece

Tayland, 2-3 günle gezilip, bitirilecek bir ülke değildir. En azından 5 günlük paket bir turla doya doya tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Birçok turizm şirketinin bu konuda 5 günlük paket turları bulunuyor. Tek başınıza gezmek istemiyorsanız turlardan birine katılabilirsiniz.

800 ile 2000 euro arasında 5 günlük Bangkok, Pattaya, Phuket turları bulunuyor. Tur sayesinde boşa vakit kaybetmeden dolu bir şekilde tatil yapabilirsiniz. Gündüz, Tayland kültürünü keşfedebilir, güneş battıktan sonra Tayland ta gece hayatı yaşayabilirsiniz.

Tayland En Ünlü Gece Kulübü

Tayland’ta gönlünüzce eğlenebileceğiniz, kaliteli hizmet sunan gece kulüpleri bulunuyor. Bangkok’ta bulunan Nana Plaza ülkenin en önde gelen gece kulübüdür. Bu mekan üç katlı olup, üstte otel bulunuyor. Kasaya bar fine (bar cezası) ödeyip, istediğiniz kızı götürebiliyorsunuz. Nana Plaza ile birlikte Soi Cowboy ve Patpong Bangkok’un en önemli gece kulüplerindendir.

Tayland Koh Samui Gece Hayatı

Koh Samui, Tayland’ın güneyinde 15 kilometre açığında bir adadır. Ada, mercan resifleri, beyaz kumlu sahilleri ve Hindistan cevizleriyle ünlüdür. Bunların yanına son yıllarda gece hayatı da eklendi. Ada, dolunay partileriyle ün salmıştır. Sahilde sabaha kadar çılgın partilere katılabilirsiniz. Chaweng Beach bölgesinde bulunan Ark Bar, adanın en ünlü gece kulübüdür. Ateş dansı şovları, yemek ve danslarla çılgın bir gece yaşayabilirsiniz.

Hareketli bir gece yaşamak istemiyorsanız ucuz bira ve viski sunan sofistike gurme restoranlarında vakit geçirebilirsiniz. Buralarda ünlü travesti gösterilerini izleyebilirsiniz.

Tayland’da Bir Gece

Tayland’da nasıl bir gece geçireceğiniz sizin ne istediğinize kalmıştır. Hangi şehirde olursanız olun istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak ortamı bulabilirsiniz. Sakin bir gece geçirmek istiyorsanız, rooftop barlarda gün batımını izleyebilirsiniz. Çılgın dans ve şovlara katılmak istiyorsanız gece kulüplerini gezebilirsiniz. Fantezi ve eğlence istiyorsanız Go Go barları deneyebilirsiniz. Günün yorgunluğunu atmak istiyorsanız ünlü masaj salonlarından birine gidebilirsiniz. Gittiğiniz yerlerde mutlaka karşınıza bir seks işçisi çıkacaktır. Ücretini ödeyip, odanıza götürebilirsiniz.

Tayland, Güneydoğu Asya’nın gözde turizm merkezlerinden biridir. Birçok yabancı turist seks ve fantezi deneyimi için buraya geliyorlar. Zaten seks turizmi ve gece hayatı yerel halkın önemli gelir kaynağını oluşturuyor. Vizesiz olarak bu ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Türk lirası daha değerli olduğu için ortalama bin euroyla 5 günlük bir paket tura katılabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz