Tatilde Nasıl Arkadaş Edinilir?

0
1303

Tatiller, günlük hayata ufak bir mola verip insanın iç huzuruna ulaşmaya çalıştığı bir dönem olarak adlandırılabilir. Tatil dönemlerinde herkes biraz huzur ve biraz mutluluk arar. Arkadaşlarla veya aileyle çıkılan tatiller kişinin yaşamında hep özel ve  güzel anılar olarak kalır. Ama yalnız yapılan tatiller de vardır. Bu tarz tatiller de kişinin dinlenmesi için gereken fırsatı verir ancak yanında bir kaç arkadaş bulunduğunda tatilin daha keyifli geçeceği şüphesizdir. 

Tatile arkadaşlarla birlikte gitmenin yanı sıra tatilde edinilen arkadaşlarda çok değerlidir. Belki de en yalnız hissettiğiniz anda yanınıza gelecek bir insan tüm tatilinizi değiştirebilir. Durağan olarak ilerleyen tatilinize neşe ve hareket katabilir. Bu yüzden tatilde bir arkadaş edinmek sanıldığı gibi kısa bir arkadaşlık değil de yıllar süren uzun dostluklara da dönüşebilir. 

Tatil Esnasında Nerede Arkadaş Bulunabilir?

Aşkın ve arkadaşın nerede karşınıza çıkacağı hiç belli olmaz. Bu yüzden net bir yer söylemek mümkün değildir. Yürüyüşünüzü yaparken, bir kafede kahve içerken, müzikli bir yerde eğlenirken, denize girdiğinizde veya bir markette yani kısacası her yerde karşılaşabilirsiniz. En kalıcı arkadaşlıklar da böyle tesadüf eseri karşılaşmalar sayesinde gerçekleşir. Arkadaşlığınızın ilerleyen yıllarında dönüp eski günlerinizi konuştuğunuz zamanlarda ilk karşılaşmanız sizler için güzel bir anı olarak kalacaktır. 

Tatilde Arkadaş Edinmenin Faydaları Nelerdir?

Tatilde arkadaş edinmenin her açıdan faydalı olduğu söylenebilir. Örneğin ilk kez gittiğiniz bir tatil yerine arkadaşınız daha önceden de gittiyse size her konuda faydası dokunacaktır. Bulunduğunuz yerde daha önceden gidip gördüğü yerlere sizi de götürecek, tatmanız gereken lezzetler hakkında sizi bilgilendirecek ve doğru bir plan yapabilmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Eğer o da sizin gibi ilk defa geldiyse gideceğiniz yerlerde size eşlik edecek ve şehri keşfederken yanınızda olup daha eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır.

Tatilde Arkadaş Edinirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her zaman olması gerektiği gibi tatilde de temkinli davranmak gereklidir. İlk tanıştığınız kişiye hemen güvenip inanmak dönülmesi zor olan hatalar yapılmasına sebep olabilir. Yeni tanıştığınız bir kişiyle biraz zaman geçirip güvenilir bir insan olup olmadığını anlamak yapılacak en iyi şeydir. Kendini size iyi gösterip hakkınızda kötü şeyler düşünüp konuşan ve eline fırsat geçmesini bekleyen bir insan başınıza gelebilecek en büyük derttir. Bu yüzden hayatın her anında yeni tanışılan insana ilk adımda biraz temkinli yaklaşmak gereklidir. Yüzünüze karşı gülebilir ama arkanızdan neler çevirebileceğini tahmin bile edemeyeceğiniz insanların etrafınızda bulunması çok normaldir. Kendinizi korumak ve bu tarz tabiri caizse kötü niyetli insanlardan uzak durmak kendi elinizde olan bir şeydir. 

Tatilde edinebileceğiniz en iyi arkadaş, size gerçekten kendi gibi yaklaşan, sizden hiçbir çıkar beklemeden yanınızda olan ve sizin iyiliğinizi isteyen bir arkadaş olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz