Tarık Şahin Kimdir ?

0
1254

İnsanların zamanlarının büyük çoğunluğunu internette geçiriyor olması haberlerin internet ortamına taşınmasını sağlamıştır. Bu sayede haber siteleri aracılığıyla kişiler haberlere daha kolay ulaşmasına aracı olmuştur. İnsanların farklı konulardan haberdar olmak istemeleri ise ortaya farklı haber sitelerinin çıkmasını sağlamıştır. Viakep teknoloji haber sitesi ise tam bu dönemde Tarık Şahin’in çalışmalarıyla ortaya çıkmıştır. Viakep Türkiye ve dünyadaki teknolojik gelişmeler ile iş dünyası, bilim, çevre ve spor haberleri ile haberlere dair analizlerin yer aldığı bir web sitesidir.

İnternet Gazeteciliği Üzerine Eğitim

Viakep sitesinin kurucusu olan Tarık Şahin 1996 yılında doğmuş genç bir girişimcidir. Şahin internet gazeteciliği üzerine eğitim alarak Viakep’i kurmuştur. Kurduğu teknoloji haber sitesi kısa sürede internet kullanıcılarının dikkatini çekerek büyük bir başarı elde etmiştir. Bu başarı Tarık Şahin’in Wazm.com sitesini satın almasını ve teknolojiden haberleri Amerika lokasyonu üzerinden paylaşmasına imkan tanımıştır. İnternet gazeteciliği yapan genç girişimci günümüzde Bilişim Yönetim Sistemleri bölümünde üniversite eğitimi almaktadır.

Genç Girişimcinin Yaptığı Çalışmalar

İnternet gazeteciliği üzerine sertifika eğitimi almış olan Tarık Şahin teknolojik gelişmelerin insanlara ulaşması adına çalışmalar yapmaktadır.

Bu çalışmalar;

  • Viakep üzerinden teknolojik haberlerin yayınlanmasını sağlamak
  • Teknolojik gelişmelerin paylaşımında Viakep Youtube kanalından yararlanmak
  • Teknolojideki son haberlerini ve bu haberlere dair incelemelerini sosyal medyada yayınlamak
  • Sponsorluk yapmak, sosyal sorumluluk projelerini desteklemek,
  • Teknolojik ürünlerin veya markaların tanıtıldığı lansmanlara katılmak

Tüm bu çalışmalarla kurmuş olduğu Viakep ve Wazm’ın daha çok insan tarafından tanınmasını ve topluma yararlı olmasını sağlıyor.

Teknolojik Gelişmelere Dair Bilgilendirmeler

Teknoloji sitesinin kurucusu olan Tarık Şahin 2016 yılından beri teknoloji haberleri ve yorumları üzerine aktif bir şekilde çalışır. Bunun içinde Viakep’a ait Youtube kanalından teknolojik gelişmelerin haberlerinin ve yorumlarının kanal takipçilerine ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda sosyal medya platformlarında teknolojiye dair yorumlar ve kişileri bilgilendirici paylaşımlar yapar. Böylelikle insanların teknolojik gelişmelerden uzak kalmamalarını sağlar. Web sitesi, Youtube kanalı ve sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar dünyadaki teknolojik gelişmelere dair paylaşımlar olur.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Tarık Şahin sosyal sorumluluk projelerinin desteklenmesinde ve bu alandaki projelerin hayata geçirilmesinde de rol oynar. Bu sayede hem Viakep ve Wazm’ın tanınmasını hem de topluma yararlı olmasını sağlamayı amaçlar. Ancak bu projelerin yenilikçi olmasına önem verir. Genç girişimci tarafından desteklenen projelerde teknolojinin yanı sıra çevre, çocuk ve spor konularını içeren projelerde yer alır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz