Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

0
244

Alacağınız sağlık hizmetini daha kaliteli hale getiren tamamlayıcı sağlık sigortası özel hastanelerde ücret ödemek zorunda kalmadan muayene olabilmenizi sağlar. Standart koşullarda özel hastaneye gittiğinizde fark ücreti ödemeniz gerekir. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda SGK ile anlaşmalı bir hastaneye gittiğinizde ödeme yapmazsınız. Kendiniz, eşiniz, çocuklarınız ve diğer sevdikleriniz için yaptırabileceğiniz sigorta bütçenizi zorlamadan destek almanızı mümkün hale getirir.

Sigortadan yararlanabilmek için hastalıklarınızın sigorta başladıktan sonra olması şartı aranır. Fizik tedavi ve rehabilitasyon, tahlil, radyoloji gibi işlemler poliçe kapsamına girer. Çıkan tedavi giderleriniz poliçedeki teminat sınırlarınıza göre karşılanır. Eğer ilaç ve aşı masraflarınız varsa bunlar poliçenin dışında kalacaktır. Sigortanız geçerli olduktan sonra yaşadığınız hastalık sebebiyle cerrahi yatış, hastane yatışı ya da acil sağlık durum giderleri olduğunda, yatarak tedavi giderleri teminat kapsamında güvence altına alınacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı ve Fiyatları

Pek çok şirket için sigorta yaş sınırı 55 yaş olarak kabul edilir. Bazı şirketler bu sınırı 60 yaşa kadar çıkarabilir. Bu nedenle sigorta yaptırırken birden fazla sigorta şirketinden teklif almanız faydalı olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde olması kaydıyla 14 günlük bebek için dahi sigorta yaptırma imkanınız vardır. Sigortayı yaptırdıktan sonra kullanabilmeniz için hastanenin Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmasının bulunması gerekir. Ayrıca sözleşme de imzalanıp onaylanmış olmalıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları ise poliçe kapsamındaki teminatlara göre değişecektir. Genellikle poliçe kapsamında yatarak tedavi teminatlarının tamamı karşılanırken ayakta tedavi için adet sınırı vardır. Muayene kapsamında yapılan teşhis ve tetkikler için limit yoktur. Bu gibi teminat detaylarına e-sigortam üzerinden alacağınız online destek ile ulaşabilir, poliçenizi en iyi özellikler ile oluşturabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz