Take-Two’dan Açıklama: 5 Yıl İçerisinde 93 Yeni Oyun Piyasaya Sürecekler!

0
343

Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption serileri oyun dünyasına damga vurmayı başaran Take-Two Interactive, 5 yılın içinde tam olarak 93 adet yeni oyunu gündeme sürmeyi planladıkları açıkladı. Ancak merakla beklenen GTA 6’nın bu serinin içerisinde olup olmayacağı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Virüs Nedeniyle Video Oyunları Arttı; Take-Two Interactive Kazancında Dahada Büyüdü!

Covid-19 sebebi ile kişiler evde daha çok vakit geçirmeye başladı ve bunun sonucunda ise özellikle videolu oyunlara olan ilgi yüksek bir değer ile artış sağladı. 31 Mart tarihinden itibaren yıllık seviye göz önüne alınarak %41’lik bir artışın olduğu gözlemlendi ve 76.5 milyon dalarlık gelir elde edildiği açıklandı.

Stüdyonun karına bakıldığında ise bir önceki seneye oranla %116 artış göstererek 122.7 milyon dolara çıktı. Tüm bunların sonucunda Take-Two CEO’su olan Strauss Zelnick, bu büyümenin geçen zaman içerisinde daha da artacağını düşündüğünü söyledi.

93 Yeni Oyun Piyasaya Sürülecek!

Take-Two Interactive’in Başkanı olan Karl Slatoff, önümüzdeki beş sene içerisinde 93 tane yeni oyunun halka sunulacağını ifade etti. İddialı bir yapım ile göz önüne gelmeyi planlayan yapım, oluşacak oyunların 72 tanesinin konsol, bilgisayar ve stadia tarzında platformlar için geliştirileceğini söyledi. Aynı zamanda bu oyunların 63 tanesinde çekirdek oyun adlı deneyimlerin yer alacağını, 17 tanesinde ise çekirdek ve arcade, 13 tanesinin ise sıradan olacağını ifade etti.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz