Squid Game 2. Sezon Neden Yayınlanmadı, Yayın Tarihi Ne Zaman?

0
126

Netflix’te yayınlanan ve dünya genelinde izlenme rekorları kıran Squid Game dizisinin2. Sezonu merakla beklenmektedir. Güney Kore yapımı olan bu dizinin ilk sezonu 17 Eylül 2021 tarihinde Netflix’de yayına girmiştir.

Squid Game Konusu?

Yaşamlarında çeşitli sebeplerle büyük maddi sıkıntı yaşayan 456 insan gizemli birileri tarafından bir oyuna davet edilir. Çeşitli işaretlere sahip maskeler kullanan bu kişiler, oyuna katılanlara yaşamla ölüm arasında kalacakları oyunlar oynatırlar. Kore’de çocukların oynadığı oyunları borçları için hayatlarından vazgeçmiş 456 yetişkin insana bir mizansen sahne kurarak oynamalarını isterler. Oyunları önceden bilmeyen oyuncular hep birlikte kaldıkları bir mekânda 7/24 gözetlenerek yaşamaktadırlar.

2.Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

İlk sezonu 17 Eylül 2021 Tarihinde yanına giren dizinin kısa bir sürede milyonlarca kişi tarafından izlenmesi merakla dizinin 2. Sezonunun ne zaman geleceği sorularını gündeme getirdi. Filmin senaryosunu aynı zamanda yönetmenliğini yapan HWANG DONG bazı açıklamalarda bulundu.

Yönetmen yaptığı açıklamada filmin başarısından memnun olduğunu ama henüz ikinci sezonu planlamadığını söyledi. İlk sezonun senaryosunu yazmanın zor ve stresli bir süreç olduğunu belirten yönetmen ilk iki bölümün senaryosunun oluşturmanın 6 ayını aldığını da sözlerine ekledi. Tüm bunlara rağmen yapılan sonraki açıklamalarda dizinin 2. sezonunun çekilecek olduğunu ama tam olarak tarihin belirlenmediği söylendi.

Filmin Künyesi

Filmin Adı: Squid Game

Yönetmeni: HWANG DONG

Oyuncular: LEE JUNG-JAE, HEO SUNG-TAE, PARK HAE-SOO, HOYEON JUNG gibi isimler yer almaktadır.

Ülke: Güney Kore

Vizyon Tarihi: 2021


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz