Spotify Lirik Özelliğini Yaygınlaştırıyor

0
281

Spotify, dünya üzerinde çevrimiçi müzik dinleme uygulamaları arasında en popüler olanlardan birisi olarak görülüyor. Spotify tarafından geliştirilen şarkı sözleri özelliği 26 dünya ülkesine göre uyarlanarak genişletiliyor. 2019 Kasım’ında Spotify seçilen belirli müzik pazarlarında lirik özelliğini (şarkı sözü) test ederek müzikle sözleri senkronize etme çalışmaları yapmıştı. Bu çalışmalarında önemli bir başarı kazanan Spotify lirik özelliğini 26 ülkeye daha senkronize ederek genişletiyor.

Yarın Duyurulacak

Spotify denemelerde başarılı olduğu lirik özelliğini yarın Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Hindistan gibi hedeflediği 26 ülke pazarına açıklayacak. Yarın Spotify tarafından yapılacak duyuru ile belirlenen 26 ülkeden 22 tanesi lirik özelliğini ilk kez kullanmaya başlayabilecek. Lirik özelliği (şarkı sözü) daha önce Tayland, Endonezya, Vietnam ve Meksika gibi ülkelerde kullanım desteği bulmuştu.

Spotify Lirik Özelliğini Yaygınlaştırıyor
Spotify Lirik Özelliğini Yaygınlaştırıyor

Spotify Lirik Özelliği Yayınlanacak Diğer Ülkeler

Spotify lirik özelliği tasarımında Musixmatch firmasıyla anlaşma sağlayarak gerçek zamanlı şarkı sözü özelliğini genişleteceği ülkeler arasında; Brezilya, Arjantin, Şili, Kolombiya, Peru, Meksika, Kosta Rika, Bolivya, Dominik Cumhuriyeti, Guetemala, Ekvador, Hindistan, Honduras, Panama, Nikaragua, Paraguay, Uruguay, El Salvador, Filipinler, Vietnam, Malezya, Endonezya, Hong Kong, Talyand, Tayvan ve Singapur bulunuyor. Spotify uygulamasında bulunan Iyrics “Şu anda çalıyor” butonuna basarak senkronize bir şekilde şarkının orijinal dilinde sözlerini görmek mümkün olacak. Spotify bu özelliği ile müzik severlerin ilgisini çekmeyi de başarmış durumda.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz