Spotify, dünyanın en büyük müzik servisi

0
345

Spotify, Eylül ayı sonunda 87 milyon aboneye ulaştı. Müzik yayını hizmeti, üçüncü çeyrek raporunda Perşembe günü belirtti. Spotify’ın büyümesi, Temmuz ayında tahmin ettiği aralığın yüksek seviyesine yakındı. Muhtemelen, Spotify’ı en yakın rakibinin,  Nisan ayı itibariyle 50 milyon abonesi olan  Apple Music’inüzerinde tutuyor .

İnsanların müziği dinlemenin en yaygın yolu olan akışa kültürel bir geçişin ortasında  Spotify ve Apple Music, abonelik müziğine hükmedecek bir yarışta liderler olarak ortaya çıktı. Spotify  , hem aboneler hem de ücretsiz dinleyenlerin en büyük yayın hizmeti olmaya devam etmesine rağmen , Apple Music’in Spotify’ın dünyanın en büyük kayıtlı müzik pazarı olan ABD’dekibüyümesini geride bıraktığı bildiriliyor  .

Apple  , yorum isteğini hemen yanıtlamadı. Mayıs ayından bu yana abonelerinin sayısında bir güncelleme sağlamazken, insan sayısının, aslında ücretsiz denemelere sahip olanları da kapsayacak şekilde hizmetlerini ödemesini sağladı. Nisan ayından itibaren Apple Music’in 8 milyon ücretsiz deneme ile 40 milyon abonesi vardı ve birleşik toplam Mayıs ayında 50 milyonu aştı.

Spotify, Perşembe günü yaptığı açıklamada, 191 milyon kişinin hizmetlerini ayda en az bir kez, bir yıl öncesine göre yüzde 28 daha fazla kullandığını söyledi. Bu da Temmuz ayından itibaren rehberliğinde kalmıştır. Apple’ın aksine Spotify’ın reklamı olan herkesin müzik dinlemesine izin veren ücretsiz bir sürümü vardır. Apple, aylık aktif kullanıcı statüsünü hiç bir zaman açıklamamıştır; Apple Müzik kullanan hemen hemen tüm insanlar abonelere ödenir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz