Sony’den PlayStation Store Müjdesi

0
177

Sony, bu ay içerisinde yeni bir PlayStation Store yayınlayacağını duyurdu. Bir teknoloji devi olarak nitelendirilen Sony, eski oyun konsollarının yerlerini yepyeni özelliklerin alacağını müjdeliyor. PlayStation Store içerik ve özellikleriyle PS3, PSP, PS4 ve PS Vita oyuncularını etkileyecek gibi görünüyor. Eski kullanıcılar, kendi sistemleri üzerinden eski oturumlara giriş yapabiliyor ancak yenilere ulaşım sağlanmıyor.

Yeni PS Store Eskiyi Unutturacak

Baştan sona bir yenilik için adım atan Sony, eski arayüzlerden temalara kadar pek çok içeriği kaldırıyor. Yeni PS Store içerisinde PS4 içerisinde kullanılan arayüz tamamen kaldırılıyor. Yapılan açıklamaya göre de PS3,PSP ve PS4 oyunları da yenilenerek kaldırılıyor. Oyuncular eski oyunlarını bu yeni PS Store’da bulamayacak.

Sony'den PlayStation Store Müjdesi
Sony’den PlayStation Store Müjdesi

Ayrıca oyuncuların sıklıkla şikayet ettiği istek listesi de ele alınarak yenileniyor. Yani mevcut listede bulunan özellikler, avatarlar ve içerikler yeni sürümde yerini almayacak. Yeni PS Store, piyasaya çıkmak için hazırlanıyor. Henüz tasarım ve içerikler görsel olarak paylaşılmasa bile tahmin edilebilir düzeyde bulunuyor. Yeni bir çağ açan Japon Devi Sony, oyunların da yenilenerek farklı tarzlara uygun şekilde yer alacağını belirtiyor.

PS4 Oyuncuları Ne Yapacak?

PS4 kullanıcıları eski oturumlarından oyunlarına erişim sağlayabiliyor. Ancak; avatar ve arayüz olarak değişiklik ve yenilik göstereceği için bunlara erişim olmayacak. Konsol yardımıyla tüm eski kullanım şekillerine ve oyunlara erişim yapılabiliyor, ancak yeni olan içeriklere kesinlikle erişim sağlanmıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz