Sony Merakla Beklenen Playstation 5 Fiyatlarını Paylaştı

0
560

Sony şirketinin CEO su olan Jim Ryan; ne zamandır beklenen ve merak konusu olan PlayStation5 sürümünün fiyatını ve hakkında merak edilenleri açıkladı. Önceki 4 sürümü aksine yeni sürümün pek çok yenilik içerdiği aktaran Ryan “daha iyi bir çıkış bekliyoruz” şeklinde umutlarını dile getirdi.

Playstation5 Beklenenin Üstünde Sonuçlar Verecek

Kore kökenli Naver ile röportaj yaparak açıklamalar yapan Jim Ryan yeni sürümün çok umut verdiğini söyledi. PlayStation4 oldukça başarılı bir kapanış yaparak yıllık 7 milyon adet satış yapmıştı. Verdiği demeçte yeni çıkan modelin 7 milyonun üstünde rakamlar vereceğini umut ettiklerini ifade etti. 2013 yılında piyasaya sürülen playstation4 versiyonu o dönemin şartlarına göre oldukça güzel satış payı kazandırmıştı. 2020 yılına istinaden 5 sürümünün çok daha üstün başarılar elde edebileceğinin sebebi ise popüler hale gelen ve hemen herkesin ulaşabildiği oyun dünyasının giderek oyuncu kazanması olarak gösteriliyor.

Sony Merakla Beklenen Playstation 5 Fiyatlarını Paylaştı
Sony Merakla Beklenen Playstation 5 Fiyatlarını Paylaştı

Xbox Series Rakip Olabilir mi?

Her ne kadar PlayStation tutkunu fazla olsa bile Xbox kullanıcıları da azımsanamayacak kadar fazla. Bu durum da akıllara gelen soru ise Microsoft yapımı Xbox Series S yeni çıkan modelin PlayStation5 sürümünün önüne geçebileceği oluyor. Teknik tasarım olarak PlayStation gerisinde kalsa da daha ucuz bir alternatif olması güçlü bir rakip olacağının bir gerçek olduğunu kanıtlıyor. Bu nokta da Sony ve Microsoft’un dünya çapında en çok bilinen oyun programlarına sahip olması da bir avantaj oluyor. Ayrıca Sony ve Microsoft kendini kanıtlamış başarılı isimleri bünyesine katıp oyunlarında sürprizler yapması da oyunculara hediye ettikleri bir diğer özellikleri olacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz