Soğuk Havada Çatlamış Dudaklara Bakım

0
605

dudak-catlamasi-nasil-gecer

Limon suyu dudakları uzun süre taze tutar. Çatlayan dudaklar nasıl giderilir?

Dudak için masaj: Kış aylarında bir dakika boyunca dudaklarınızı kaynamış soğuk suda ıslatılmış yumuşak diş fırçası ile masaj yapın. Sonra dudaklarınıza bir damla lavanta yağı katılmış tatlı badem yağı sürün. Bu prosedür kan dolaşımını hızlandıracak, hatta soluk dudaklara bile parlaklık katacak. Sonra baş ve işaret parmaklarınızla önce üst, sonra alt dudağınızı masaj yapın.

Dudak için badem: Sık sık soğuk algınlığına maruz kalıp uçuklayan dudaklara ekstra koruma özel bademle sağlayabilirsiniz: 4 damla tatlı badem yağı ve 1 damla çay ağacının eter yağından hazırlanmış solüsyon her gün dudaklarınıza sürerseniz, etkisini hemen göreceksiniz.

Dudak için maske : Sokakta dudaklarınızı yalamayın, bundan çok daha fazla çatlar ve kanar. Eğer dudaklarınızda çatlak meydana gelmişse, yatmadan önce bal ve badem yağından maskeler yapın.

Hijyenik ruj: Dudak kurumasına karşı en iyi savunma makyaj ve hijyenik rujlar. Parlak ruj, dudak pırıltısı veya renksiz hijyenik ruj seçmeye bakılmaksızın her bir kozmetik araç kendine özgü tarzda dudaklarınıza bakım yapar.

Kulaklarımızı soğuktan korumak için şapka takıyor, ellerimize eldiven giyiniyoruz. Ama dudaklarımızı kışın soğuğundan korumanın yolu yoktur. Bu da demek oluyor ki, onlara ekstra bakım gerekiyor.
Dudakları yumuşatmak için istenilen bitki yağından (en iyisi zeytinyağı) kullanmak gerekir. Bunu rujun altından da sürebilirsiniz.

Çatlamış, kuru ve sert dudaklara bal, salatalık suyu, çaytikanı yağı ile sürmek gerekir.

Eğer dudaklarınıza limon suyu ile sürerseniz, uzun süre taze ve doğal görünümünü koruyacaktır.
Dudaklarınıza ayrıca yüz kremi, içeriğinde E vitamini yağ çekebilirsiniz.Sonuçta dudaklar nemli ve yumuşak olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz