Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer

0
722

366777

Cilt üzerinde oluşan sivilceler geçse bile sonrasında oluşan kızarıklıklar kalıcı hale gelebilir. Bu tür problemler ile karşı karşıya kalmamak adına kendi yöntemleriniz ile özel maskeler hazırlayabilirsiniz.

Cilt Kızarıklığı İçin Özel Maske Tarifleri

? Tuz

? Zeytinyağı

Hazırlama ve uygulama : Cilt üzerinde oluşan kızarıklıkları geri plana almak için 4 yemek kaşığı tuz ile 3 yemek kaşığı zeytinyağını harmanlayalım. Hazırlanılan maskeyi sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürelim ve yaklaşık olarak 5 dakika boyunca bekleyelim.

Sivilce Kızarıklığını Gideren Aspirin Maskesi Tarifi

? Su

? Aspirin

Hazırlama ve uygulama :Sivilce kızarıklığını gideren maske tarifi için aspirinleri ezelim ve su aracılığı ile birlikte harmanlayalım. Karışımımızı cilt üzerine masaj aracılığı ile iyice yedirelim. Aspirin maskesini haftada bir defa olmak üzere kullanıma alalım.

Sivilce Lekeleri İçin Kesin Çözüm Önerisi

? Elma sirkesi

? Su

? Pamuk

Hazırlama ve uygulama :Sivilce lekelerini yok etmek isteyenlerdenseniz doğal maske tarifi ile tanışabilirsiniz. Özel maske karışımı için elma sirkesini su aracılığı ile harmanlayalım. Karışımımızı pamuk üzerine dökelim ve cildimizi iyice temizleyelim.

Sivilce Lekeleri İçin Özel Maske

? Bal

? Süt

? Yumurta beyazı

Hazırlama ve uygulama :Sivilce lekeleri için uygulamaya alacağınız bu özel maske tarifi ile kusursuz güzelliğe merhaba diyebilirsiniz. Maske yapımı için bir adet yumurtanın sarısı ile beyazını birbirinden ayıralım. Yumurtanın beyazını süt aracılığı ile harmanlayalım ve içerisine 1 yemek kaşığı bal ilave edelim. Maskemizi cilt üzerine iyice yedirelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz