Sitelerin Hit Bilgilerini Sorgulama ve Öğrenme

0
10461

graph-line-trend-analytics-magnifying-glass-ss-1920-800x450

Hali hazırda blogu ya da bir web sayfası olan pek çok kişinin benim gibi diğer sitelerin tekil ve çoğul hitlerini öğrenmek ve sorgulamak isteği duyduğundan ya da duyacağından eminim. Webmaster ya da blog yazarı olan her insanın doğasında bu vardır. Ama günümüzde bu imkanı sunabilecek bir kaynak ya da eklenti bu zamana kadar ne görmüş, ne de duymuştum. Şükür ki bir web sitesi ve kendi geliştirdiği Chrome eklentisi sayesinde artık istediğiniz sitenin tekil ve çoğul hit bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Websiteinformer adındaki servis sayesinde bir sitenin günlük ortalama tekil ve çoğul ziyaretçi sayısını görüntülemek mümkün. Bu servisin çok kullanışlı chrome eklentisini şuradan indirmeniz mümkün. Diğer yandan website.informer.com adresini ziyaret ederek de eklenti kurulumu yapmadan herhangi bir sitenin ziyaretçisini sorgulayabilirsiniz.

Siteye girdiğinizde üst kısımda arama çubuğuna bilgisini öğrenmek istediğiniz sitenin adresini yazın ve enter butonuna basın. Açılan sayfada şayet site daha önce veri tabana eklenmişse bilgileri görünecektir. Ancak site çok yeni ve bilgileri henüz eklenmemişse bir kaç gün beklemek zorunda kalacaksınız. Sitede bilgisi kayıtlanmış sorgularınızda şu kısımlara bakmanız yeterli olacaktır:

screenshot_5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz