Sherlock 5. Sezon Neden Yayınlanmadı, Yayın Tarihi Ne Zaman?

0
1054

İngiltere yapımlı bir dizi olan Sherlock; en son BBC kanalında 2017 yılında yayınlanmıştı. Bu tarihte 4. sezonu ile birlikte final yapan dizi, 5. Sezon için de kapıları açık bırakmıştı. Fakat hala dizinin yayınlanmaması izleyicileri tarafından ‘Sherlock artık yayınlanmayacak mı?’ gibi soruları akıllarına getirmektedir. Peki; Scherlock, gerçekten bitti mi, yoksa tekrar başlayacak mı? Gelin, hep birlikte öğrenelim.

Sherlock Efsanesi Bitti mi?

Sherlock dizisi, ilk yayınlandığı bölümden itibaren izleyicileri tarafından çok sevilmişti. Başrol oyuncusu, Benedict Cumberbatch ile bütünleşen Scherlock karakteri, benim de dâhil izleyicilerin gönlünü kazanmıştı. Mükemmel oyunculuğu ile göz dolduran Benedict Cumberbatch, adeta Sherlock karakterine hayat vermek için doğmuş olmalı! Bunun dışında dizinin kadrosunda Martin Freeman’ın da olması, diziye ayrı bir hava katıyordu. Freeman, Sherlock’un yardımcısı Dr. Watson rolünde karşımıza çıkmaktaydı.

Dizinin asıl konusu Sir Arthur Canon Doyle’ın meşhur dedektifi Sherlock’un yaşadığı maceralar ve hikâyeler üzerine yapılan; her sezon 60’ar dakikalık 3’er bölümden oluşmaktaydı. Dizinin dördüncü sezonunda tamamen final olacağı havası verilmişse de, yine de bir diğer sezonun geleceğinin ışıkları önceden yakılmıştı.

Sherlock Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Sherlock dizisi, dizinin yıldız oyuncularının 2017’den itibaren işlerinin yoğunlaştığını ve daha farklı projelerde boy gösterecekleri için 5.sezonun tarihinin ertelendiği bildirilmişti. Yeni sezonu geciktirecek engellerin çoğu bahsedildiği gibi yıldız oyuncuların yoğun iş temposundan kaynaklandığı açıklanmıştı.

Bu anlamda senarist ve yıldız oyuncularının iş temposunun yoğunluğundan dolayı dizinin 2022 veya 2023 yılına kadar sarkıtıldığı bildirildi. Bu da, Sherlock severlerin biraz daha bekleyeceği anlamına gelmektedir. Yine de Sherlock severler olarak ümidimizi kaybetmeyelim. Umalım ki, gelecek sezon bu kadar beklediğimize değsin ve bize dördüncü sezonu unutma şansı tanısın. Biraz daha sabır Sherlock severler!


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz