Seo Uyumlu Tanıtım Makalesi Yazımı

0
823

Seo uyumlu makale yazmak konusunda az çok makale yazımı ile ilgilenenlerin bilgisi yok değildir. Seo uyumlu tanıtım yazısı ya da diğer makaleler için özgünlük, imla kurallarına uyum, anahtar kelimelerin doğru seçimi v.s

Arama motorlarında ilk sıralara taşınmak için kendini paralarcasına gereksiz yere uzatmalar bir makaleyi olduğundan daha değerli yapmaz aksine bu durum sayfanın kalitesini aşağılara çekebilir.

Bu yazımızda seo uyumlu tanıtım yazısı denildiğinde uzun cümleler kurulması konuya açıklık getirmeyeceği gibi Google yersiz yazıları hemen anlayacak bir akılla işlemektedir. Bu açıdan bu tür gereksiz uzatmalar yaparken bir kez daha düşünün deriz.

Bilindiği gibi R10 makale alıcı ve satıcılarının buluştuğu en güzel paylaşım merkezlerinden biridir. Burada 2008, 2009 yıllarında düzenlenen SEO yarışmalarında yazacak düzgün bir şeyler bulamayanlar Google translateyi kullanarak yazmaya çalışıyorlardı. Türkçe olan bir makale bu yöntemle İngilizceye çevrilip tekrar Türkçeye çevrilince cümleler de anlam karmaşası  oluyordu fakat özgün bir içerik ortaya çıkıyordu. Ortaya anlamsız bir şey çımasına rağmen yazılar özgün olduğu için Google de sıralamarda üst sıralara yazıların taşınması için yeterli oluyordu.

Aradan geçen zaman zarfında tabi ki Google mühendisleri bu konuda çalışmalar yaptı. Yapmış oldukları güncellemeler ile bu tarz uyanık davrandığını sana kişilere hak ettikleri cezaları verdiler.

Seo içerikli tanıtım yazısı yazmanız için şimdiye kadar anlattıklarımız kesinlikle yapmaktan uzak durmanız gereken şeylerdi. Yapılması gerekeni zaten az çok çoğu kişi biliyor.

Seo uyumlu hit bir makale için tekrarlardan mümkün olduğunca kaçının. Bu şekilde davranmanız okuyucu kitlesi üzerinde size değer biçmeyecek aksine sizin için pek te iyi düşünmeyecekler. Ziyaretçi çekmek adına uzun uzun lafı uzatmak yerine yalın bir şekilde konuyu sıkmadan anlatmanız daha doğru olacaktır.

Seo uyumlu tanıtım yazılarında dikkat edilmesi gerekenler

Sizlere yukarıda yapılmaması gerekenleri az çok anlatmaya çalıştık. Bunun dışında bilindiği gibi anahtar kelimeler sıralamada çok önemli. Anahtar kelimeler yazılar da çok sıkmamak kaydıyla üç beş kez geçirilmesi yeterlidir. Makalelerde fotoğraf eklemek makaleyi hem sıkıcılıktan kurtarır hem de makaleye güzellik katar. Fotoğraf isimlerini anahtar kelime olarak kullanabilirsiniz.

Fotoğraflarda özgünlük katmak için fotoğraf üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Fotoğrafta özgünlük belki ilk etapta kulağa garip gelse de yapılan düzenlemelerle olamaz diye bir şey yok.

Seo uyumlu tanıtım yazısı için bunları düzgün yaptığınız takdirde arama motorlarında yükselişinizi garanti edebiliriz.

[mavitext]1-[/mavitext] Özgünlük

[mavitext]2-[/mavitext] Anlam Bütünlüğü

[mavitext]3-[/mavitext] Konuyla İlgili Görseller

[mavitext]4-[/mavitext] %100 İçerik Uyumlu Site Dışı SEO

İçerik uyumluluğu açısından aynısı olan sayfalardan bağlantı alın:

Yazılan makaleler de SEO uyumuna bağlı kalmak tek başına maalesef yeterli olmayacaktır. Sıralamada yazılan SEO içerikli yazı yeterli olmayacaktır. Bu konuda içerik uyumluluğu yüksek olan web sitelerinden yazmış olduğunuz makalenize bağlantı almanız sıralamada yükselmenizi sağlayacaktır. Bu açıdan SEO dışı site çalışması yapmanız önemlidir.

Bunun için web sitelerinim sidebar ya da Footer gibi alanlardan alınan bağlantılar olmayacaktır.

Sözün Özü

Tanıtım yazıları ile ilgili tecrübeler ışığında yazılar yazıldığı için bu konuda acemi olanlardan farkımızın bulunması doğaldır.

Tanıtım Yazıları İlgili Önceden Yazdıklarım

Başlıklara bakarak Googleda arama yaptığınızda bu konuda ne kadar profesyonel çalışıldığını anlayabilirsiniz. Bu konuda işinize yarayan bilgilerin olduğunuz ve diğerlerinden farkımız olduğunu anlamanız zor olmayacaktır.

Yazılan makaleyi sonuna kadar okumanız bu konuda başarımızı kanıtlamaktadır ve bize gurur vermektedir.

Bu makale ve verilen örnekleri incelediğinizde SEO uyumlu tanıtım yazısı nasıl olduğunu kolayca anlamış olursunuz. Bun konuda herkesin sıkılmadan anlaması için yazıyı kaleme aldık. Bunun için bu konuda yasaklara gerek duymadan anlatmaya çalıştık. Bu da bizim farkımızın göstergesi aslında.

Konuyu şu sözle tek bir cümle ile özetlersek;

Ne yaptığınız söylüyorsunuz, ne de söylediğinizi yapıyorsunuz.

Sanırız bu söz anlatmak istediğimizin özü olarak yeterli olacaktır. SEO uyumlu hit makaleler yazmanız dileğiyle…


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz