Senin İçin En Doğru Fondöten Hangisi?

0
531

skora-twarzy1

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır

Bildiğiniz üzere günlük hayatta kadınların vazgeçilmezleri arasında makyajda gelmektedir. Bilhassa ciltte yer alan sivilcelerin, lekelerin ve sevilmeyen noktaların yok olmasını sağlayan en güçlü faktör Fondötendir. Ayrıca da makyaj denince aklımıza ilk gelen çoğunlukla rimel, ruj ve fondöten gelmektedir. Muhtemelen her bayanın makyaj seçiminde olmazsa olmazı fondötendir. Ayrıca da kusursuz bir şekilde yüze uygulanılan fondöten gün içinde makyajın akmasına ve bozulmasına asla izin vermez.

Ten rengine en uygun fondöteni tercih etmenin en önemli noktalarından bir tanesi de hiç kuşkusuz doğru renk tercihidir. Zira ten renginizle uyumsuz olan bir fondöten, makyajınızın kötü görünmesine neden olabilir. Özellikle biz hanımların yaptığı en büyük hata cilt rengimize uygun olmayan fondötenler kullanmaktır. Bazen biz bayanlar kaş yapayım derken ne yazık ki göz çıkartıyoruz. Bilhassa bilmenizi isterim ki fondötenin bir renk değiştirme aracı değil de iyileştirme aracı olduğunu aklınızdan çıkartmamanız gerekir. Ayrıca da renk tercihinden sonra fondötenlerde dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunmaktadır.

Yağlı cilt tipine sahip olan hanımlarımızın ciltlerini daha çok yağlandıracak sıvı veya krem tarzında ki fondötenleri tercih etmeleri son derece yanlıştır. Yağlı cilt tipine sahip olan bayanlarımız daha çok mat, yağsız veya az yağlı fondötenleri tercih etmeleri gerekir. Bu fondöten seçimleri hem cildin yağlı görünmesini azaltacak hem de cildinizin çok parlak görüntüsünü ortadan kaldıracaktır.

Karma ve kuru cilt tipine sahip olan bayanlarımızın ciltlerini yumuşatmak adına kesinlikle bazlı fondötenleri kullanmaları gerekir. Ayrıca da karma ve kuru cilt tipine sahip olan bayanlarımızın dikkat etmeleri gereken en önemli nokta pudra fondöten kullanmamaları gerekir. Kesinlikle krem ve sıvı bazlı fondötenleri kullanmalarını öneririz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz