Selülit Nasıl Geçer? (En Etkili Tavsiyeler)

0
564

celulitis-1

Yaz aylarının gelmesiyle kadınların en büyük sorunu ortaya çıktı. Selüloit! Selüloit sanırım tüm kadınların en büyük kâbusudur. Özellikle yaz aylarının gelmesi ve deniz sezonunun açılmasıyla bu durum giderek artar. Kadınların, selülitsiz bacaklara sahip olmak ve denize korkusuzca girmek için yapmayacağı yoktur. Son çare olarak cerrahi müdahale ile çözüm bulmaya çalışırlar. Ama bu aşamaya gelmeden, öncelikle doğal kürlere bir şans vermeliyiz.

Selülitin en büyük düşmanı hiç şüphesiz ki, spordur. Düzenli spor ile selülite engel olabiliriz Ama zayıf olmakla, selülitin görülme olasılığının paralel olmadığını unutmayın.

Çünkü selülit sorunu zayıf kişilerde dahil, genç yaşlardan itibaren kişilerde görülebilmekte ve önemli nedeni, tükettiğimiz gıdalar. Öncelik olarak selüloittin oluşmaması için ve selülite dur dememiz için yapmamız gerekenler çok basit; asitli içeceklerden uzak durmalıyız, hamur işi yiyeceklerden, tatlılardan, konserve edilmiş gıdalardan uzak durmalıyız. Özellikle laktoz-vejetaryen tarzında beslenmeli ve protein olarak; süt, yoğurt, peynir ve çok olmamak şartıyla yumurta tüketmeliyiz.

Günde 2,5 litre su içmeye özen göstermeliyiz. Peki, tüm bunlara rağmen selülitlerimizden kurtulamıyorsak ne yapmalıyız? Bu noktada farklı kürler ve piyasada ki masaj kremleri ortaya çıkıyor. Yarım çay bardağı elma sirkesi ile yarım çay bardağı suyu karıştırıp, beş damla limon ve biberiye yağını da ekleyerek selülitli bölgeye sürüyoruz. Zeytinyağı, andıç yağı, limon ve lavanta yağı da selüloitlerimiz için mucize olabilir. Bu konuda, cilt uzmanlarında oldukça değişik kürleri bulunmakta. Bunlardan biri; on adet limon suyunu ve aynı ölçüde susam yağıyla karıştırıp içerisine yirmi adet aspirinini eklemek ve bu kürü sorunlu bölgeye sürmemiz. Bu kürü sürdükten sonra sporumuzu yapmamız çok önemli.

Selüloit kremlerinde ve uygulayacağımız bakım kürlerinde en önemli husus. Bunları selüloitle bölgeye sürdükten sonra değişik spor aktiviteleriyle o bölgeyi ısıtmamız. Bu şekilde daha çok faydalı olacaktır. Tabi ki bu kürleri kullanırken bacak bölgemize masaj yapmayı unutmuyoruz. Bu sayede kan dolaşımımızı hızlandırmış ve daha yarar sağlamış oluruz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz