Satış Beklentisini Artıran Sony, PlayStation 5 Üretimini de Artıracak mı?

0
311

PlayStation 5 piyasaya sürülmeden gündeme oturmayı başardı. Bugüne kadar birçok detayı ortaya çıkan yeni oyun konsolunun başka bir özelliği de ortaya çıktı. Beklentilerden farklı olarak yeni oyun konsolunun pek de hafif olmayacağı söyleniyor.

Japon basınının gündemini meşgul eden yeni haber ise PlayStation 5’in özellikleri değil, basının yeni gündemi yeni konsolun satış beklentisindeki artışa dair söylentiler oluşturuyor. Satış beklentisinin arttığına dair iki farklı kaynakta yayınlanan haber akıllara üretimin de artırılıp artırılamayacağını getiriyor.

Japon basını, üretim artışı konusunda farklı rakamlar ortaya atıyor. Başlangıçta, PlayStation 5 üretimi 6 milyon olarak açıklanmıştı. Şimdi ise kimi kaynaklar %50 oranında üretim artışı, kimileri ise bu rakamın da üzerine çıkarak 10 milyonluk bir üretimden bahsediyor.

Koronavirüs Tehdidi İnsanları Evde Kalmaya Zorluyor

Teknoloji devinin, başlangıçta satış beklentisi konusunda %50 hata yapmasının beklenen bir durum olmadığı ifade ediliyor. Bu tür firmaların, olağanüstü durumlar dışında böyle yüksek tahmin hataları yapması beklenmiyor. Bu konsolun üretim tahminindeki hatanın kaynağı ise tüm dünyada insanlara korku salan koronavirüs salgını olduğu söyleniyor.

Salgının ortaya çıkışıyla birlikte, insanların bir kısmı zorunlu ihtiyaçları dışında evden ayrılmamayı tercih etmeye başladı. Evde geçirilen süredeki artış, Sony tarafından satış rakamlarındaki artış olarak görülüyor.

PlayStation 4 satışında hiçbir sorun yaşamayan Sony’nin, bunda da stok problemi yaşaması beklenmiyor. Bu pazardaki üretim artışı Sony ile sınırlı kalmıyor. Sanal gerçeklik üretimi yapan Oculus’un da üretim artışına gideceği söyleniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz