Samsung’un Note Serisi Sonlanıyor mu?

0
280

Teknoloji dünyasındaki gelişmeler akıllı telefon kullanıcıları tarafından sıkı takip ediliyor. Öyle ki yeni ürünlerin resmi tanıtımı yapılmadan hakkında birçok söylemler çıkıyor ve bu dedikodular dünya çapında konuşuluyor. Son olarak Samsung Galaxy S21 hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Daha önce de benzer konularda bilgi sızdıran Ice Universe adlı twitter kullanıcısı, Samsung Galaxy S21 modelinin S pen ile destekleneceğini yazdı. Bilindiği gibi S pen Samsung akıllı telefon serileri içinde Note serisinin karakteristik özelliklerinden biriydi. Ice Universe’in bu iddiası akıllara Note serisinin sonlandırılacağı fikrini getirdi. Samsung akıllı telefonları Galaxy ve Note olmak üzere iki ana seri içinde sınıflandırılır.

Samsung'un Note Serisi Sonlanıyor mu?
Samsung’un Note Serisi Sonlanıyor mu?

Samsung Galaxy S21 Tanıtımı Ocak Ayında Yapılacak

Güney Kore kökenli dünya devi Samsung Samsung Galaxy S21 model telefonları 2021 Yılının başında, Ocak ayında tanıtacak. Dedikoduların ne kadar doğru olduğunu görmek için Ocak ayına kadar sabretmek durumundayız. Piyasaya çıkacak katlanabilir telefonların yeni bir Samsung serisi olarak sunulması ve bu durumda Note serisinin kaldırılması mümkün olabilir. Ancak Ice Universe’in ortaya attığı iddia yanlış da olabilir.

Samsung Galaxy S21 modelinde S pen desteğine yer verilse bile Note serisi devam edebilir. Galaxy serisine yeni eklenen 1440p 144Hz ekranların verimli kullanılabilmesi için kalem desteğine yer verilmiş olabilir. Ayrıca Samsung Galaxy S21’de kalem yuvasının olmayacağına da dikkat çekiliyor.

Note Serisinin yerini Katlanabilir Telefonlar Alabilir

Samsung katlanabilir telefonlardan oluşan yeni bir seri başlatarak Note serisine son verebilir. Ancak Note serisinin dünya genelinde önemli sayıda kullanıcısı bulunuyor. Samsung markasının dünyadaki taleplerin nabzını iyi tuttuğunu ve her ihtiyaca uygun telefonlar çıkardığı düşünülürse Note serisinden kolayca vazgeçmesi de beklenmemeli. Note serisinin tutkunlarına yeni model Noteler çıkarma ihtimali de yüksek gibi görünüyor.

Herhangi bir şekilde Note serisi sonlandırılırsa akıllı telefon dünyasında bir devir kapanmış sayılabilir. Çünkü bu seri çıktığı dönemden beri hep gündem olmuş ve dünya çapında büyük kitlelerin beğenisini kazanmıştı. Özellikle iş dünyası içinde bulunanlar tarafından çok tercih edilen serinin sonlandırılması piyasada bir boşluk oluşturabilir. Dolayısıyla serinin devam ettirilmesi hala mümkün.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz