Samsung’tan PlayGalaxy Link Müjdesi

0
559

PlayGalaxy Link ilk çıktığı günden beri oyun severlerin dikkatini çekti. Samsung’un bu yeni oyun akışı servisi yakın bir zamanda pek çok cihazda da uygulanabilecek. Bu cihazlar arasında Galaxy Note 9, Galaxy S9, Galaxy Fold ve Galaxy A90 yer alıyor. Samsung kullanıcıları için önemli olan bu haber telefonuyla oyun oynamak isteyenleri heyecanlandırıyor.

PlayGalaxy Link Nasıl Bir Servis?

Bu oyun akışı servisi sayesinde artık bilgisayarda oynadığınız bütün oyunları cep telefonunuza aktarmanız mümkün. İnternet ağınız aracılığıyla bilgisayarınızın olmadan bu oyunları akıllı telefonunuzla oynayabiliyorsunuz.

Samsung bu oyun akışı servisi ile Google Stadia ve Steam gibi programlara önemli bir rakip olma iddiasında. Avustralya, İngiltere, Hollanda, Fransa ve ABD gibi ülkelerde zaten kullanılmakta olan bu servis yakın bir zaman sonra çok daha fazla sayıda cihazla uygulanabilecek.

PlayGalaxy Link Artık Galaxy Note 10’la Sınırlı Değil

pek çok ülkede kullanılmakta olan bu servis, artık sadece Galaxy S10 serisi ve Galaxy Note 10’la sınırlı kalmayacak. Galaxy Note 9 ve S10 kullanıcıları da bu servisten yararlanabilecek. Galaxy Fold ve A90 başta olmak üzere daha pek çok cihazda uygulanabilecek olan bu sistem için bilgisayarınızın bazı özellikleri bulunması gerekiyor.

Mesela işlemcinizin İntel Core i5 ve hafızanın da 8 GB Ram hızında olması gerekiyor. Ayrıca Windows ve Galaxy Star’dan indirebileceğiniz bu servi için bilgisayarınızın en az bir Nividia GeForce GTX 1060 ya da AMD RAdeon 550 özelliğinin de bulunması gerekiyor.

Birçok cihazda uygulanacak olan bu servisle birlikte PlayGalaxy Link’in kullanıldığı ülke sayısı artacak. Bu servisi kullanabilmek için bağlantıyı indirmeniz gerekiyor. Bilgisayarınız gerekli özellikleri taşıyorsa siz de kolay bir şekilde indirebilir ve oyun oynamaya bilgisayarınız olmadan da devam edebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz