Samsung’dan 2021 Yılında Yeni Model Krizi

0
219

Samsung’un birçok tasarım sahibi telefonu olmasına rağmen hayranlık seviyesinde kullanıcı sayısına ulaşan serisi Galaxy Note’dur. Bu serinin her sene yeni bir üyesinin piyasaya sürülmesine alışan ve bu beklentiyle hareket eden kullanıcılar Samsung’tan gelen haberle hüsrana uğradı. Gelen habere göre Güney Kore kökenli şirketin 2021 yılı için yeni bir cihaz çıkarmayacağı netleşti. Haber resmi şekilde firmadan gelmemiş olsa da bilgi sızıntıları oldukça önemli kişilere dayandırılıyor.

Note Serisi Devri Kapanıyor

Samsung’un gelişimi ve başarısı için fazlasıyla çalıştığı model olan Naote serisinin sadece 2021 yılı için olmamakla birlikte tamamen yeni ürün çalışmalarının durdurulması planlanıyor. Çünkü şirket bu yenilik ve gelişimler için oldukça fazla zaman harcadığına karar vermiş durumda olduğunun sinyallerini veriyor. Serinin başarılı ve birbirinden farklı modellerinin üretilmesi yerine firma gücünü farklı bir alanda değerlendirmek istiyor.

Samsung'dan 2021 Yılında Yeni Model Krizi
Samsung’dan 2021 Yılında Yeni Model Krizi

Katlanabilir Cihaz Gelişimi

Yıllardır donanımsal ve fiyat açısından oldukça yüksek talep gören Galaxy ailesine son olarak Z serisi eklenmişti. Z serisinin en önemli özelliği ekranın katlanabilir olmasıydı. Piyasayla ilk kez tanıştırılması 2011 yılına dayanan serinin 10. yılı için özel model veya farklı bir amiral gemisi tanıtımı beklenirken firma artık katlanabilir akıllı cihaz konusunda yol almak istediğine karar verdi. Telefon serileri arasında en çok hayran kitlesi barındıran ve uzun süreli gelişimi devam eden seriyle alakalı ciddi sorunlar bile yaşanmıştı.

Note 7’nin bataryasında patlama sorunu yaşanırken rakipleriyle de oldukça fazla rekabete girmek zorunda kalan firma zaman içinde bazı modellerinde makul rakamlar sunarken bazılarında özellik bazlı yüksek rakamlarla satış yaptı. Şuan için Note serisinin sonuna geldiğini düşünen yatırım kadrosu ellerindeki kaynakların tamamını katlanabilir telefon modelleri üzerinde geliştirmek istiyor.

Katlanabilir telefon modelleri ilk kez Samsung tarafından yapılmış olmasa da son serisinde sunduğu farklılık ve konfor nedeniyle Galaxy serisi içinde kendine ayrı bir yer edindi. Bunu gören ve yenilikçi bir çizgide devam etmek isteyen Güney Kore’li şirket buna paralel şekilde gelişimine yön verdi. Resmi açıklama ise henüz gelmedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz