Samsung Telefonlara Yeni Özellik Geliyor

0
218

2021 yılında kullanıma girmiş olan özellik öncelikle amiral gemisi olan telefonlara sonrasında diğer tüm modellere gelecek. Samsung’un yapmış olduğu bu özellik akıllı telefon döneminde yeni bir çağ açacak. Hiya spam arama konusunda başarılar kazanmıştır. Samsung ise Hiya ile birleşerek akıllı telefon türlerinde direkt olarak spam engelleme özelliği sunmuş olacak.

Spam Aramalarını Direkt Olarak Engelleme Özelliği

Güney Kore’li bir teknoloji devi olan Samsung, kullanıcılarını ciddi boyutlarda rahatsız etmekte olan spamaramalarını engellemek amacıyla yeni bir uygulama buldu. Teknoloji devi olan şirket spam aramaları konusunda oldukça iyi bir konumda olan Hiya ile iş birliği yoluna giderek, kullanıcılarına çok daha iyi bir arama filtre özelliği sunacağını gündeme getirdi.

2021 yılından itibaren Samsung kullanıcısı olan kişiler spam aramalardan çok daha iyi bir biçimde korunuyor olacaklar. Hiya ve teknoloji devi Samsung arasında ki bu iş birliği ise 2025 yılına kadar devam edecektir. Hiya, Samsung marka telefon modellerine gelen spam aramaları en iyi şekilde engellemek için eş zamanlı olan bir algılama teknolojisi sunacak. Samsung kullanıcıları bu özelliği telefonlarının arama ayarları kısmından rahatlıkla görebilecektir.

Samsung
Samsung

Bu Özelliğe Sahip İlk Samsung Telefon Modelleri Nelerdir?

Samsung’un yapmış olduğu açıklamaya göre, bu özelliğe sahip olacak ilk telefonlar Samsung Galaksy Note 20 serisi türünde amiral gemisi telefonlar olacaktır. Zaman içerisinde ise daha fazla Samsung kullanıcısı bu özelliğe sahip olacaktır. Bu özellik telefonlarında akıllı arama ismiyle nitelendirilecek. Ayriyeten ilerleyen zaman doğrultusunda piyasaya sürülmüş olan tüm akıllı telefonlar bu özellikle donatılmış olarak gelecek.

Bu sayece telefon kullanıcıları spam aramalardan kurtularak derin bir nefes alacaklar. Daha derine inerek bakacak olur isek daha önce de bu tür çalışmalarda bulunan şirketler olmuştur. Yani Samsung bu tür çalışmalarda aslında ilk değildir. Örnek verecek olursak, Google, Pixel telefon modellerinde bu tür bir hizmeti zaten sağlıyor. Fakat Samsung’da yeni bir gelişme sağlamış bulunuyor. İlerleyen zamanlar doğrultusunda ise Samsung kullanıcılarının bu özellikten ne denli memnun kaldıkları merak konusu oluşturuyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz