Samsung Güvenlik Bariyeri Aşıldı

0
786

Samsung’ta daha önceden de yaşanılan güvenlik sorunu ile yeniden karşılaşıldı. Samsung telefon kullanan ünlü Güney Koreli iş adamlarının telefonlarının Hackerler tarafından ele geçirilerek bu iş adamlarına yönelik şantajların gündeme oturması sonucu açıklama yapmak zorunda kalan teknoloji devi Samsung yetkilileri her kullanıcının kişisel verilerinin güvenlilik sistemleri dahilinde saklandığını ve bu tür olayların Samsung ile ilişkilendirilmesinin anlamsız olduğunu belirtti.

Samsung telefonlarda yer alan Cloud programında kişisel veriler, resimler videolar yedeklenerek saklanabiliyor ve bu özellik pek çok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Hackerler bu telefon özelliği üzerinden ünlü iş adamların verilerini çalarak onlara şantajda bulunarak para istemiş olmaları bir ihtimal olarak gözleri Samsung şirketine yöneltmiş durumda.

Bazı İş Adamları Parayı Verdi

Bazı iş adamları ve ünlüler bu şantaj görüntüleri istenen parayı vererek aile ve iş kariyerlerini kurtarırken Güney Koreli oyuncu Jojo Jin Mo bu şantajlara boyun eğmedi. Ancak Jpjo Jin Mo’ya ait özel mesajları pek çok sosyal platformda paylaşan Hackerler oyuncunun kariyerini olumsuz etkiledi.

Konu Güney Kore basınında ve vatandaşlar arasında büyük tepki gösterdi. Kişisel görüşmelerin Samsung üzerinden hackerlenmesi olayı çok ciddiye alan kullanıcılar akıllı telefon marka üreticilerinin bu konuya hassasiyet göstermelerini istedi.

Samsung yetkilileri bu olayın her ne kadar kendileri ile alakalı olmadığını dile getirse de kullanıcılara öğütler vermekten de geri kalmıyor. Sık sık şifre değiştirmek gibi


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz