Samsung Galaxy Fit 2 Piyasaya Sunuldu

0
188

Merkezi Güney Kore olan Samsung, sağlık ve spor faaliyetlerini kendine yaşam biçimi hâline getirmiş ve akıllı bileklik kullanmak isteyen bireylere Galaxy Fit 2’yi piyasaya duyurdu. Samsung’un geçtiğimiz günlerde ortaya attığı iddia ile Samsung Galaxy Fit 2 akıllı bilekliğin üç hafta boyunca dayanabilen pil ömrünün olduğunu söylüyor.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Fit 2’yi yani yeni akıllı bilekliğini duyuran Samsung, normal kullanımda 15 gün pil ömrünün olduğunu ama kullanıcıya göre değişiklik gösterebileceğini ve pil ömrünün yaklaşık üç haftaya kadar çıkabileceğini iddia ediyor. Yapılan bu açıklamada herhangi bir fiyat açıklaması yer almıyordu.

Fakat Galaxy Fit’in bir önceki modeli 100 dolar ile piyasaya sürüldüğü için herkes fiyatının 100 dolar ve üzerinde olmasını bekliyordu. Bugün itibari ile satışa sunulan Galaxy Fit 2’nin 60 dolarlık fiyatıyla pek çok kullanıcıyı şaşırtarak dikkatini çekmeyi başardı bile. Herkesin beklentisinin altında belirlenen bu fiyat herkesi mutlu edecek gibi duruyor.

Samsung Galaxy Fit 2 Piyasaya Sunuldu
Samsung Galaxy Fit 2 Piyasaya Sunuldu

Samsung Galaxy Fit 2 Akıllı Bileklik Neler Vaat Ediyor?

Galaxy Fit 2’nin ekran büyüklüğü herkesi şaşırtmaya devam ediyor. 1,1 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan Galaxy Fit 2, ilk neslini ekran konusunda bir hayli geride bırakıyor. İlk nesil Galaxy Fit’ in 0,95 inç ekranına fark atıyor. Bu anlamda Galaxy Fit2’nin en çok kendini geliştirdiği nokta ekran büyüklüğü oluyor.

Diğer gelişim ise bataryada fark ediliyor. İlk neslin bataryası 120 mAh iken, ikinci nesil Galaxy Fit 2’nin bataryası 159 mah olmuştur. Baktığımız da batarya konusunda da bir hayli fark olduğu ortaya çıkıyor. Bu durum da akıllı saatin, kullanıcılar için daha uzun bir pil ömrüne sahip olduğu anlamına geliyor. Dengeli kullanıldığı takdirde, pil ömrünün tam tamına iç haftaya kadar çıkabileceğini iddia ediyorlar.

Oldukça hafif ve ince bir tasarımı bulanan Galaxy Fit 2; kalp atış hızı, uyku takibi, günlük adım sayıları yer alıyor. 21 gram ağırlığı, 1.5 GB RAM ile tüm android telefonlara ve IOS modellerine uyumlu olarak çalışabiliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz