Samsung Galaxy A80 Satışa Sunuldu! İşte Fiyatı

0
859

Galaxy A serisi kendisini yenileyerek ilk kızaklı olan akıllı telefon samsung galaxy a80 satışa sunuldu. Nisan ayında tanıtımı tamamlanan Samsung Galaxy A80, tanıtımından tam olarak üç ay sonra satışa sunulmaya başlandı. Büyük ilgiyi üzerine toplamayı başaran bu cihazlar özellikle Avrupa’da 649 Euro civarlarında bir değerde satışa sunulmaktadır.

Galaxy A90’dan Daha Pahalı Olacak!

Güdeme bomba gibi düşmeyi başaran Galaxy A80, nihayetinde Avrupa ülkelerinde satış görmeye başladı. Samsung markasının A serisi içerisinde en büyük özelliklere ve görünüme sahip olan A80, tartışılanlara göre Galaxy A90 serisinden daha pahalı bir fiyata sahip olacağı söyleniyor. Bu modelin Avrupa’da satış fiyatı yaklaşık olarak 649 euro ve buda 4150 TL olarak belirlenmiştir. Türkiye’de henüz satışı başlamamıştır ve ne zaman sunulacağı net bir şekilde bilinmemektedir.

Samsung Galaxy A80 Teknik Özellikeri

Galaxy A80’nin en önemli özelliği gücünü Qualcomm Snapdragon 730 adlı işlemciden alacak olmasıdır. Almış olduğu bu kuvvetli güç ise 8 GB’lık RAM desteği ile desteklenecektir. Kişilerin en büyük önem verdiği dahili hafızası ise, 128 GB boyutundan meydana gelmektedir. Aynı zamanda ekranı 6,7 inçlik bir boyuta sahiptir. Bu modelin en güzel özelliklerinde bir başkası ise, FHD+ adlı bir çözünürlüğe imkan sağlamasıdır. Kullanıcılar için bir başka önemli nokta olan şarj desteği ise 25 Watt hız ile sunulmakla birlikte, 3.700 mAh’lık bir bataryaya sahiptir. Bu model telefon karşımıza Android 9 Pieyle gelmektedir. 3 adet renk seçeneğine sahip olan bu modelde, Angel Gold, Ghost White, ve Phantom Black renkleri yer almaktadır.

En Büyük Farkı Kamera Sistemi!

Samsung Galaxy A80 adlı modele sahip olan bu telefonun en büyük ilgi görmesinin bir başka nedeni ise ön kamerasının telefon ekranı üzerinde yer almamasıdır. Kızak özelliği ile ön kameranın istenilen zamanlarda karşımıza çıkması oldukça değişik bir tasarıma bizleri sürüklemektedir. Telefonda yer alan kızak yukarı kaydırıldığı zaman 3’lü kamera bizleri karşılamaktadır. Böylelikle bu kurulum ön kameraya sahip olan bir işlevi meydana getirmektedir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz