Rimel ( Maskara ) Nasıl Sürülür

0
711

mascara_2

Maskara Nasıl Sürülür?

Makyajımızın en son ve en güçlü dokunuşu olan maskara uygulaması, bakışlarımıza daha anlam kazandırmak ve daha da derinleştirmek için en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Kesinlikle göz makyajımızın son adımı ve son vurgucu kısmı maskaradır. Kirpiklerimize özenle sürmüş olduğumuz ve özellikle kirpik yapımıza en uygun bir maskarayla, son derece güçlü ve çekici bakışlara sahip olmamanız imkânsız değil! Aslında maskara uygulamasını yapmamızdaki gaye, kirpiklerimizi olduğundan daha hacimli ve daha da uzun göstermektedir. Böylece bakışlarımız daha anlamlı ve daha derin bir yapıya sahip olacaktır.
Maskaramızı kirpiklerimize uygularken, ilk olarak kirpiklerimizin en dibinden başlayarak uçlara doğru sürmemiz gerekir. Kirpik diplerimizden zik zak hareketlerle başlayıp, kirpik uçlarına doğru düz bir hat şeklinde ilerlemeli ve özellikle bir kat maskara uygulaması yaptıktan sonra bir iki dakika bekleyip ikinci defa sürmeye geçmemiz gerekir. Bu şekilde yaptığımız sürece daha verimli ve dada da güçlü bir sonuç elde edeceğimizden hiçbir şüphem yok. Maskarayı yalnızca kirpik uçlarımıza değil, büyün kirpik zeminimize uygulamamız gerekir. Yalnızca kirpik uçlarına uygulanılan maskara, kirpiklerimizi daha çok sönük ve cılız gösterecektir.

Maskaramızı dipten uçlara doğru sürdüğümüz takdirde, kesinlikle gözlerimiz daha gölgeli, dolgun ve hacimli bakışlara sahip olacaktır.Bayanların maskara uygulamasında onları en çok rahatsız eden durumlardan bir tanesi kesinlikle topaklama sorunudur. Bunun sonucunda da çoğu zaman kirpiklerimiz katılaşır, birbirine yapışır, doğallıktan uzak ve ayrık ayrık görünürler. Kesinlikle bunun olmaması için, kirpiklerimize maskara uygulaması yapmadan önce kirpiklerimizin düzgün bir şekilde birbirinden tel tel ayrılmış olmasına dikkat etmemiz gerekir. Ayrıca da özel olarak tasarlanmış kirpik taraklarından da yardım alabiliriz. Kirpiklerimize uyguladığımız maskara tam kurumadan, bu tarak yardımıyla kirpik tellerimizi birbirinden ayırarak bir süre bekledikten sonra iki kat maskara sürebiliriz. Böylece uyguladığımız maskaramız topaklanmadan düzgün bir şekilde yayılarak, son derece kusursuz bir maskara uygulaması tamamlayabiliriz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz