Rick and Morty 5. Sezon Neden Yayınlanmadı, Yayın Tarihi Ne Zaman?

0
1473

Sevilen ve birçok takipçisi olan dizilerden bir tanesi de Ricky and Morty olmasından dolayı yeni sezonla alakalı bilgi araştıranların sayısı da fazladır. 4. sezonu yayınlanan ve yeni sezon hakkında henüz bilgi vermeyen kanal ve yapımcılar 4. sezondan itibaren sorun yaşatmaya devam ediyorlar. Dizinin 10 bölümden oluşan yapısı son sezonda ikiye bölündü. Kasım aylarında yayına giren ve ardından 5 ay ara veren dizinin bitip bitmediği merak konusu olmuşken ardından yeni bölümleri gelerek bu sezonu bitirme kararı alındı. Şimdi ise yeni yani 5.sezon merak ediliyor.

Neden Yayına Girmedi?

Dizi içinde yaşanan bu karmaşaya ek olarak tüm dünyayı etkisine alan korona virüs sinema ve dizi sektöründe de çeşitli ertelemelerin olmasına neden oldu. Dizinin devam etmesi için çalışması gereken ekibin virüs nedeniyle ara vermek zorunda kalması 5.sezonla alakalı erteleme olmasını da beraberinde getirdi. Dizinin şuan için 5. sezonu ile alakalı kesin bir yayın tarihi bilgisi bulunmuyor. Net cevap vermek için ise virüsle alakalı durumun biraz da olsa netleşmesi beklenecek gibi duruyor.

Yayın Tarihi Ne Zaman Açıklanabilir?

Dizinin resmi sayfasından hala ara ara açıklamalar yapılmaya devam edilirken yayın tarihinden farklı olarak özlenen günlerle alakalı içerikler bulunuyor. Bu nedenle de kesin bir tarih vermek için elde olmayan nedenlerle ve virüsle alakalı olumlu gelişmelerin olması bekleniyor.

Konusu Neydi?

Rick oldukça yetenekli ve sıra dışı bir bilim adamıdır. Paralel evrende çalışmaları olan bu adam kızı ve damadının yaşadığı evin araba garajında çalışmalarına devam eder. Torunu olan Morty’de bu konulara ilgili olduğundan dolayı çalışmalara yardım eder. Dünya ve bu aile Risk’in çalışmalarından etkilenmek zorunda kalacaktır.

Dizinin Senaryo Hazırlıkları

Dizinin senaryosu ile alakalı olarak da bazı bilinmezler bulunuyor. Henüz yeni sezonun senaryo hazırlıklarının bile tamamlanmadığı ve bu nedenden dolayı da sürenin uzayabileceği bildiriliyor. Beth karakterini canlandıran Sarah ile yapılan görüşmede henüz yeni sezonu okumadığı ve zaten yazılmaya devam edildiği bilgisi de alındı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz