PUBG Yardım Kampanyası Başlattı

0
899

Tüm dünya üzerinde en popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Avustralya’da ki orman yangınlarına yönelik bir kampanya başlattı. Bu kampanyada yeni bir skin yani kaplama sunan oyun ekibi, buradan elde edilecek tüm geliri Avustralya’da bulunan bir hayır kurumuna bağış yapacak. Piyasaya 2017 yılında çıkarak günümüz dünyasının en popüler oyunları arasına giren Player Unknown’s Battle Grounds (PUBG), şu an 5 farklı harita üzerinde oynanabiliyor.

Tüm Gelir Avustralya’ya

PUBG üzerinde de, diğer oyunlardaki gibi gerçek para ile satın alınabilen oyun içi ürünler yer alıyor. Bu kapsamda PUBG oyununda, çeşitli silahlar ve giysileri para ile satın alabiliyorsunuz. Geliştirici ekip, bu şekilde kar amacı gütmeden bir üründen elde edilen tüm geliri bir hayır işinde kullanılmak üzere yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında satışa sunulan bir silah kaplamasından elde edilecek tüm gelir Avustralya’da ki yangınlarda kullanılmak üzere bu ülkeye gönderilecek

Ücret Belli Oldu

Avustralya Eylül ayı itibari ile tarihinde gördüğü en büyük felaketlerden birini yaşamaya başladı. Ülkede yüksek sıcaklıktan dolayı çıkan orman yangınlarının kontrolü iklimsel koşullar sebebi ile sağlanamadı ve bu dev kıta geride bıraktığımız günlere dek yanmaya devam etti. Bu yangınlar esnasında bitki örtüsü çok büyük oranda hasar görürken bir milyardan fazla hayvanda hayatını kaybetti. Kampanya kapsamında PUBG tarafından sunulan tava kaplamasının bedeli ise 2,99 dolar (18,16 TL) olarak açıklandı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz