Pubg Mobile Popülerlik Nasıl Gizlenir?

0
1523

2017 yılında çıkan çevrim içi savaş oyunu olan PUBG, Player Unknown’s Battleground ( Bilinmeyen Oyuncunun Savaş Alanı) kısaltmasıdır. PUBG Mobile, kategorisinde öncü olan ve tüm dünyada oyun sevenlere hayatta kalma temalı oyunları sevdiren ve mobil ortama başarılı bir şekilde aktarılan oyundur.

PUBG Nasıl Oynanmaktadır?

Pubg’de amaç, bir uçaktan atılarak oyuna giren 100 kişi içinde herkesi yok ederek tek kalmak ve bu şekilde birinci olmaktan geçmektedir. Bu işlemi takım olarak ta yapmak mümkündür. Oyuna silahsız başlanmakta, hayatta kalmak için silah ve ekipmanların bulunması zorunludur. Oyuncular sistem tarafından otomatik olarak daraltılan alan içerisinde çatışmaya zorlanmaktadır. Daraltılan alan dışında kalan oyuncular ölmektedir. Oyun alanının daraltılması rakip oyuncularla karşılaşma olasılığını ve stres seviyesini arttırmaktadır.

Oyun İçinde Karşılaşılan Durumlar

PUBG’de oyuncular birbiriyle sesli ve yazılı olarak iletişim kurmaktadır. Yazılı iletişimde sistem tarafından çoğu uygunsuz kelimeler sansürlenmektedir. Ancak sesli iletişimde bu imkan bulunmamakta ve çoğu oyuncu özellikle çocuklar siber zorbalığa maruz kalmaktadır. Sesli iletişim özelliğini de oyuncular isteğe göre kapatmaktadır.

PUBG Popülerlik Gizleme Nedir?

Oyun içinde farklılık gösteren tam beş adet popülerlik sınıfı vardır. Bu sınıfları, oyun içinde oyuncunun beğenilmesi halinde diğer oyuncuların gönderdiği hediye olarak saymak mümkündür. Popülerlik gizleme işleminin amacı ise, oyuncunun profili herkese açıktır ve diğer oyuncuların gönderdikleri beğenilerin görünmesinden ibarettir. Ancak internet verilerinin güncel olmaması ve kısıtlı olmasından dolayı bu işlemler oyuncuları zorlamaktadır.

PUBG Popülerlik Gizleme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

PUBG Mobile popülerlik gizleme işleminin yapılması için;

  1. Oyunda “Lobiye” girilmeli
  2. Sağ üstte bulunan “Profil” resmi işaretlenmeli
  3. Açılan menüdeki ”Düzenle” yazısı işaretlenmeli
  4. Sağ tarafta bulunan ”Bağlantılar” alanı seçilmeli
  5. Ekranda çıkan 2 seçenekte ”Kapat” butonu ile kapatılmalı

Adımları gerçekleştirmek gerekmektedir. Bu adımlar uygulandığında popülerlik istatistiklerini hiç bir oyuncu görmemektedir. Popülerliği açmak istenilirse tekrar aynı işlemler yapılarak etkinleştirmek mümkündür.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz