PS5 Oyunları PS4’te Oynatılabilecek

0
444

PlayStation 5’in oyuncularla buluşmasına bir hafta kala, PlayStation 4’lere “PS5 Remote Play” adlı uygulama otomatik olarak yüklenmeye başlandı. Bu uygulama PlayStation 5 bünyesinde çalıştırılabilen oyunların PlayStation 4 üzerinden oynanabilmesini sağlıyor. Fakat bu günlerde PlayStation 5 piyasaya sürülmemiş olduğundan, uygulamanın şu an için bir işlevselliği bulunmuyor.

PS5 Ne Zaman Piyasaya Giriyor?

Oyun severlerin uzun süredir heyecanla bekliyor oldukları hafta gelmiş bulunuyor. Merkezi Japonya olan dev teknoloji firması Sony, piyasaya sürecek olduğu yeni oyun konsolu hakkında bilgiler paylaşmaya devam ediyor. PlayStation 5 bu hafta içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan oyuncuların kullanımına sunuluyor. Avrupa içerisinde yaşayan oyuncular ise ABD’den bir hafta sonra, yani önümüzdeki hafta içerisinde yeni oyun konsoluyla tanışabilecekler. PlayStation 5’in oyuncuları tatmin edip etmeyeceği konusunda henüz bir şey söylenemiyor, çünkü konsol henüz oyuncuların kullanımına açılmadı.

PS5 Oyunları PS4'te Oynatılabilecek
PS5 Oyunları PS4’te Oynatılabilecek

PS5 Remote Play Nedir?

PlayStation 5, son paylaşılan bilgilere göre PlayStation 4 kullanıcılarını da etkileyecek. PlayStation 4 kullanan bazı oyunculardan gelen bildirimlere göre, ellerinde mevcut olan konsollar an itibariyle yeni bir uygulamaya sahip oldular. Bahsi geçen uygulamanın adlandırması “PS5 Remote Play” olarak yapılmış bulunuyor. Bu uygulamanın belirlenen amacı, PlayStation 5 üzerinden oynanabilecek oyunlara PlayStation 4 üzerinden de erişim sağlayabilmek. Fakat şu an uygulamanın işlevi hakkında bir şey söyleyebilmek mümkün değil, çünkü PlayStation 5’in piyasaya sürülmesi henüz gerçekleşmedi.

PS5 Remote Play isimli uygulama kullanıma tamamen açıldığında, PlayStation 5 içerisine eklenmiş olan herhangi bir oyun PlayStation 4’te de kullanıma açılmış olacak. Bu özelliği daha farklı şekilde açıklamak gerekirse, PS Vita sahibi olan kişilerin PlayStation 4 içerisinde bulunan oyunları rahatlıkla oynayabildikleri gibi, PlayStation 5’e sahip olan kişiler de PlayStation 4 içerisinde rahatlıkla oyun oynamaya devam edebilecekler. Bu özelliğin aktif olarak kullanılabilmesi için, PlayStation 5’in internete bağlı ve çalışır durumda olması gerekiyor.

Bu bilgiler dahilinde oyuncuların, bu belirtilen özelliği kullanabilmek amacıyla bazı ayarlar yapmaları gerekiyor. Örneğin herhangi bir oyuncu PlayStation 5 içerisinden, uzaktan oynama özelliğini aktif edecek. Daha sonrasında PlayStation 5’in sunacağı benzersiz kodun tanımlanmasının PlayStation 4 üzerinden yapılması sağlanacak. Bununla birlikte cihazlar birbirine tanıtılmış ve uzaktan oynatma izni verilmiş olacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz