Promobot Yeni Robotunu Tanıttı

0
706

Rusya menşeili Promobot şirketi, Arnold Schwarzenegger’a benzetilen robot Robo – C’yi tanıttı. Üstelik bu insansı robotun mimik yeteneği de bulunuyor. las Vegas’taki bir fuara katılan bu robot kendisine yöneltilen sorulara da tıpkı bir insan gibi yanıt veriyor.

CES 2020’ye Damga Vurdu

Dünyanın en büyük elektronik fuarı olan CES 2020, Las Vegas’ta, tüm hızıyla sürüyor. Fuarda en çok ilgi ve beğeniyi, Hollywood yıldızı Arnold Schwarzenegger’a benzetilen robot Robo – C aldı. İnsan iadesi yeteneğine sahip bu robot, fuarda kendisine yöneltilen sorulara da yanıt verdi. Ziyaretçiler tarafından robota insanlar hakkındaki düşünceleri ve Dünyanın en büyük ülkesi soruldu.

Robo – C İş Ortamına Adapte Edilecek

Robo – C’nin yapım amacı aslında iş yaşantısında, insan gücünü hafifletmek. Özellikle otel, restoran, havalimanı ve müze gibi noktalarda çalıştırılması hedeflenen Robo – C, iş ortamına adaptasyon süreci ile hayata geçirilecek planın önemli bir parçası. Örneğin check in, check out, ödeme gibi işlemleri yapabilmesi ile ön plana çıkacağı düşünülüyor.

Robot insan fuarda Arnold Schwarzenegger’a benzerliği ile dikkat çekti. Ancak Promobot ortağı Oleg Kivokurtsev yaptığı açıklamada bunun yalnızca bir örnek olduğunu söyledi. Yani Kivokurtsev talep edilmesi halinde farklı bir cilt tonunda ya da görüntüsünde de Robo – C üretilebileceğini ifade etti. Hatta Kivokurtsev, insanların kendi görüntülerinde bile bir Robo – C’ye sahip olabileceklerinin altını çizdi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz