Poyraz Dik Kimdir ?

0
870

30 mayıs 1995 tarihinde, Kocaeli Dilovası’nda doğdu.  Dilovası Çok Programlı Lisesinde, lise hayatına başladı. Aynı zamanda kendisi futbol sevdalısıydı. İlk okuldan itibaren, her sene okul takımında yer alan Poyraz Dik, maçlara çıktıkça futbol tutkusu daha da arttı. Bununla birlikte, belediyenin düzenlemiş olduğu futbol okullarında oynayan Poyraz Dik, sonrasında ise Gebze’de amatör takımlarda yer aldı. Devamında Dilovası Belediye Spor, Poyraz Dik’i kendi takımına transfer almak istedi. Poyraz Dik’in hedefi profesyonel ligler olduğu için, bunu bir süre kabul etmedi. Fakat maddi durumu gitgide kötüleştiği için, nihayetinde Dilovası Belediye Spor’a transfer oldu(2012).

Dilovasında kısa bir süre oynayıp, maddi durumunu biraz da olsa düzelttikten sonra; hayallerini gerçekleştirmek adına, Gebze’de Galatasaray Futbol okuluna gitti(2013). Orada bir süre oynayıp beğenildikten sonra, seçmeler için Florya Metin Oktay Tesislerine götürülmek istendi.  Burası son aşama olmasına rağmen, ailevi  sorunlardan dolayı çok istediği hedefine gidemedi. 2013 senesinde Kocaeli Spor düşmelere uğradı ve 1992-99’luları acil seçmelere çağırdı. Poyraz Dik, bunu son bir şans olarak nitelendirerek, Kocaeli seçmelerine gitti. Poyraz Dik’i (?.?.2013) tarihinde Avni Kalkavan’da görmek istediler. Ancak Poyraz Dik, nihayetinde hep olumsuzluklarla karşılaştığı için, yeni bir olumsuzlukla karşı karşıya gelmemek adına, Avni Kalkavan’a gitmekten vaçgeçti. Bu sebeplerden ötürü bir süre depresif durumlardan çıkamadı. Çünkü hep istediği hayaline ramak kala, geri dönmek zorunda kalmıştı. Devamında Dilovası Spor, Poyraz Dik’in A takıma gelmesi için bir süre uğraştı. Ancak Poyraz Dik, hedeflerinin büyük olduğunu söyleyip, bunu hiçbir şekilde kabul etmeyeceğini beyan etti. Bundan sonra da, uzun bir süre futbola küs yaşadı. Bu tarihler içinde, lise öğrenimi de aksamıştı. İlk senesinde derslere odaklanamadığı için, sınıfta kaldı; diğer senesinde futbol nedeniyle öğrenimini dondurdu. Futbol hayatı bittikten sonra okula tekrar devam etti ve lise üçe kadar okuyup okulu bıraktı.

2015’de motor kazasıyla beyin travması geçirdi. Kazadan aylar sonra biraz düzeldi, fakat geçmişine bakarak, artık DİMDİK olması gerektiğini düşündü ve 2010 yıllarında da ufak ufak yaptığı vücut geliştirme sporuna tekrar devam etti. Vücut geliştirmeye halen devam etmektedir. Bu alanda profesyonel eğitimler aldı ve hâlâ ara ara eğitimler almaktadır. Bir daha olumsuzluklarla karşılaşmamak, yardıma muhtaç insanlara maddi manevi yardım etmek ve geriye bakıp bir daha keşke dememe gerekçesiyle; alanında uzman olmak adına, eğitimler görmekte, sürekli okumalar yapmakta; ağırlıklı olarak vücut geliştirme, spor fizyolojisi, sporcu psikolojisi, sporcu beslenmesi, sporcu performansı, sağlık; ara ara da felsefe, psikoloji türünde yazılarıyla öne çıkmaktadır. Bununla beraber, yazarlık alanında eğitimlere, seminerlere katılımda bulunarak, kendisini daha da geliştireceğini göstermiştir. Aynı zamanda kişiye özel antrenörlük de yapmaktadır. Bunların yanında, eğitim hayatına da önem vererek, liseyi açıktan bitirdi(2016-2017). 2017-2018 senesinde de, Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine yerleşti. Adını ve soyadını 2017 senesinde Poyraz Dik olarak değiştirdi. Soyadı “DİK” başlı başına bir konudur. Özetle, engeller ona güç ve rekabetten uzak, bir hırs vermektedir. Her şeye rağmen DİK duruşundan, ödün vermemektir.

Yazılarını incelemek için BURAYA tıklayın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz