Playstation En Sevilen Oyunu God Of War

0
217

Büyük küçük çoğu insanda tutku haline gelen bilgisayar oyunları oyunu piyasaya sunanlara ciddi rakamlar kazandırıyor. Sony’nin eski bir çalışanının profil bilgilerine rastlayan bir kullanıcı tarafından God Of War’un gelirine dair veriler profil bilgilerinde yayınlandı. Play Station 4 denilince akla gelen oyunların başında yer alan God Of War’un yapımcılarına önemli bir gelir sağladığı da böylece ortaya çıkı.

Resmi Açıklama Değil

Oyunlardan elde edilen gelirlerin resmi olarak açıklanmasa da bazı kanallardan oyun gelirlerine dair paylaşımlar yapılıyor. Nitekim Play Station 4’ün oyunlarından birisi olan God Of War’un geliri de eski bir çalışanın LinkedIn’de bulunan profilinden öğrenildi.

Resmi olmayan bu veriye göre oyunun geliri yarım milyar doları buluyor. TJ Consunji adlı Sony eski çalışanının başarılarını göstermek için profil bilgisine koyduğu bu rakamlar Timur222 (@bogoard222) adıyla Twitter kullanan bir oyun sever yayınladı. Oyun gelirine dair bu bilgiler resmi olarak teyit edilmese de şirket tarafından bir yalanlama da yapılmadı.

Oyunun dijital satışının 10 milyondan fazla olduğu ve bunun toplam satış içerisinde %40’lık bölümü oluşturduğu bilgisi de yine eski çalışanın profilinde yer alıyordu. Twitter kullanıcısının bu paylaşımından bir süre sonra bu bilgilerin kaldırılması da dikkat çekici bulunuyor.

Playstation En Sevilen Oyunu God Of War
Playstation En Sevilen Oyunu God Of War

Sadece God Of War’ın Getirisi Değil

Bu Twitter paylaşımı sadece God Of WaR’a ait rakamlarla sınırlı kalmadı. Aynı paylaşımda başarılı bir başka oyun olan Horizon Zero Dawn’a ait satış verileri de bulunuyor. Bu oyunun geliri de hiç azımsanacak türden değil. Dijitaldeki satışı 8 milyona ulaşan oyunun, bu satışlarının toplam satışlardaki payı %35 olarak görülüyor. LinkedIn profilinde, Horizon Zero Dawn’dan sağlanan gelir ise 400 milyon dolar olarak görülüyor.

Bu satış gelirlerinin resmi olması abartılı olabileceği şüphesine sebep olsa da oyunlara duyulan ilgi, bu rakamların abartılmış olma ihtimalini neredeyse ortadan kaldırıyor. Eski çalışanın sızdırdığı bu bilgiler bir yana Sony’nin, Play Station 5 için 2021 yılında piyasaya süreceğini duyurduğu God of War Ragnarok adlı oyunun, özellikle Play Station 4’e için de gelmesi durumunda daha yüksek rakamlara ulaşması da işten bile görünmüyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz