PlayStation 5’in, Tarihteki En ‘Büyük’ PlayStation’ı Olduğunu Kanıtlayan Video

0
185

PlayStation 5’in ortaya konan tasarımı, hem tasarım dili hem de boyu ile oyun severleri ve kullanıcıları ikiye bölüyor. Pek çok oyun sever kullanıcı PlayStation 5’in boyutunun fazla büyük olduğunu ifade ederken, bazıları ise bu tasarımın fazla fütüristtik ve büyük olduğunu belirtiyor. Yapılan bir karşılaştırma videosunda, PS5’in önceki PlayStation 5’e kıyasla oldukça büyük olduğunu açık bir biçimde gözümüzün önüne seriyor.

Geçtiğimiz dönemlerde PlayStation 5’in disk sürücü boyutlarından yola çıkarak yapılmakta olan karşılaştırmalar, PlayStation 5’in ne denli büyük oyun konsolu olduğunu ortaya çıkarmıştı. Fakat yayınlanmış olan son karşılaştırma videosunda, PlayStation 5’in özellikle de ilk PlayStation 5 modelleri ile karşılaştırıldığı zaman oldukça büyük bir ‘büyüme’ gösterdiğini gözler önüne seriyor.

Şimdiye Kadarki En Uzun PlayStation Modeli

Yapılmış olan tahminlere göre PlayStation 5 modeli, ortalama olarak 35-36 cm yüksekliğe sahip olacak şekilde tasarlanıyor. Yapılmış olan hesaplamalar doğruysa Sony’nin yeni oyun konsolunu raflarımıza sığdırmak oldukça zor olacak. Yayınlanan karşılaştırmalı görseller, bunu oldukça net bir biçimde ortaya koyuyor. PlayStation 5, Microsoft’un Xbox Series X ya da Xbox One konsolları ile karşılaştırıldığı zaman, bariz bir biçimde daha büyük bir konsol olarak karşımıza çıkıyor. Xbox konsollar PlayStation 4 ile aynı boyutta olmalarına rağmen, yeni nesil üretilen PS5 hepsinden daha da uzun.

PlayStation 5'in, Tarihteki En 'Büyük' PlayStation'ı Olduğunu Kanıtlayan Video
PlayStation 5’in, Tarihteki En ‘Büyük’ PlayStation’ı Olduğunu Kanıtlayan Video

PS5, Xbox Modellerinden de Daha Uzun

Yeni ortaya konan bu PlayStation 5 konsolu; bütün konsol nesilleri ile karşılaştırıldığı zaman sonuçlar yine değişmiyor. Yani Sony, şimdiye dek en büyük boyutlu konsolla karşımıza çıkıyor. PS5’i satın almak için önceki nesillerde Slim modellerine benzer biçimde olası ‘kısa versiyonun’ çıkabilir olmasını beklemek daha iyi oluyor. Böyle bir modelin ise çıkacağının herhangi bir garantisi şuan için bulunmuyor.

PlayStation 5’in bu denli büyük olması, konumlandırma ve görsellik açısından olumsuz özellik gibi görünse bile, konsolunun daha büyük soğutma sistemlerine sahip olmasını mümkün kıldığı için performanslar açısından büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkabilir. Elbette Sony’nin bu boyut farkını değerlendirip değerlendirmediğini sadece PlayStation 5 piyasaya çıktığı an öğreneceğiz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz