PlayStation 5 Metal Sıvısı

0
276

Bu ay içerisinde teknoloji devi Sony, PlayStation 5’in içerisini açarak tüm şeffaflığını gözler önüne serdi. PS5 içerisinde bulunan metal sıvısı işlemcinin soğutulmasına destek amaçlı kullanılıyor. Ancak; pek çok kişi diğer benzer ürünler üreten firmaların bu sıvıyı kullanmama nedenini merak ediyor.

PS5 İçinin İncelenmesi

PS5 içerisinde herkesi hayrete düşüren ve merak konusu olan metal sıvısı bulunuyor. Bu sıvı işlemcinin soğutulmasına yardımcı olarak kullanılıyor. İşlemciye sahip olan tüm teknolojik ürünler belirli bir sıcaklık yaşadığı zaman sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Bu nedenle diğer ürünlerde neden kullanılmadığı merak ediliyor. Diğer işlemcili ürün ve aletlerde termal macun denilen ürünün yerini PS5’te sıvı metal alıyor.

PlayStation 5
PlayStation 5

Neden Sıvı Metal Tercih Edildi?

Sıvı metalin kullanılma amacını Sony marka liderleri açıklığa kavuşturuyor. Yapılan açıklama doğrultusunda, termal macunların etkisinin metal sıvının yanında daha düşük kaldığı ve bu nedenle de etkisinin arttırılarak bu sıvının tercih edildiği belirtiliyor. Asıl amaç termal macunun etkisini arttırarak daha uzun süreli ve ısınmadan performans elde etmek olarak görülüyor.

Aynı zamanda bu sıvı sadece performans anlamında değil, oyuncuların kaliteli bir şekilde oyunlarını sorunsuz olarak oynamasına da yardımcı oluyor. Uzun süre kullanımda da ısınma gücünün az olmasından dolayı hem süre hem de performans açısından daha dayanıklı olarak görülebiliyor. Bu özelliğiyle de sessiz ve yalın bir ortam oluşturmasına destek oluyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz