PlayStation 5 İle İlgili En Gerçekçi Çıkış Tarihi

0
390

Yeni nesil oyunlar ve oyun konsolları ile alakalı en gerçekçi iddiaları ortaya atan ve gerçekten de haklı olduğunu ispatlayan Roberto Serrano bu kez de Playstation 5 hakkında konuştu. Yaptığı paylaşımda oyun meraklılarının büyük bir heyecanla bekledikleri Playstation 5 için en gerçekçi çıkış tarihi ve fiyatını verdi.

Tarih Hakkında

2020 yılının son günlerine gelinmesini tüm dünya beklerken oyun severler daha çok beklemeye başladı. Çünkü hem Sony hem de Microsoft tarafından tasarlanan oyun konsollarının sene sonuna doğru ortaya çıkması bekleniyor. Hem Xbox X hem de Playstation 5 için farklı deneyimleri edinme imkanı yaşayacak olan meraklılar güncellemeleri beklemeye başladı.

Sony ve Microsoft bu konuda farklı açıklamalar yaparak merak edilen yönleri ortaya koysa da tarih vermekten geri durdu. Düzenlenen etkinlikler de özellikleri ve tanıtımları da yapıldı. Oyun oynayanların nasıl hissedecekleri bile paylaşıldı. Tarih ve fiyat ise bilinmezliğini koruyor.

Fiyatların Ortalaması

Serrano tarafından yapılan açıklamaya göre kura göre yapılan ortalama hesaplama sonucunda Xbox ‘un 2950 TL, Playstation için ise yakın bir rakam ile satılması planlanıyor. Üst sürümler için de 3700 TL belirlendi. Tarih konusunda da aynı başarılı tahminleri sunan başarılı teknoloji yazarı 13 Kasım tarihini işaret etti. Oyun meraklıları şimdiden sabırsızlık içinde beklemeye başladı.

Tahminlerin ise doğru olduğu ve gerçekçiliği ile alakalı yapılan değerlendirmeler son derece yerinde bulundu. Çünkü daha önce yapılan fiyat tahminleri ve değerlendirmeler de benzer şekilde ortaya atılmıştı. 13 Kasım ise beklenen tarihler arasında bulunuyordu. Başarılı tahminci bugüne kadar herhangi bir tahminle alakalı ciddi bir durum olmadıktan sonra yanılma ile karşı karşıya bırakmayarak meraklıları hep sevindirdi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz