Parçalarına Ayrılan PS5 DualSense

0
210

Yeni Play Station 5 konsolunun oyun kolu olan DualSense, bir Youtube kanal sahibi tarafından parçalarına ayrıldı. Bu oyun kolunun nasıl çalıştığını ve içeriğinde neler olduğunu anlamak için bir test yapan bu kişi uyarlanabilir tetikleyicilerin mekanizmasını ve çalışma sistemini ortaya çıkarmaya çalıştı.

Sony firması ilk gerçekleştirdiği lansmanda PS5 oyun konsollarının uyarlanabilir tetikleyici sistemine sahip olduğundan bahsetmişti. Ancak bunun tam olarak ne ifade ettiğini birçok oyun sever biraz anlamakta zorluk yaşamıştı. Sony firması da durumun daha net anlaşılması için bazı Youtube kanal sahiplerine bu konsolları test için göndermeye başladı.

TronicsFix ismindeki bir Youtube kanal sahibi durumu daha anlaşılır bir hale getirmek için küçük bir test yapmaya karar verdi. Bu testin neticesinde DualSense oyun kolunun standart yaylı özellikte bir mekanizmadan daha fazlasına sahip olduğu görüldü. Çünkü bu kol içerisinde ayrıca bir dişli motor da yerleşik halde bulunuyor.

Parçalarına Ayrılan PS5 DualSense
Parçalarına Ayrılan PS5 DualSense

DualSense Güçlü Direnç Sistemi

Oyuncular tetikleyici sisteme baskı uyguladıkça bu aynı şekilde kol içerisindeki diğer sisteme eş zamanlı olarak iletiliyor. Bu noktada asıl dikkati çeken ise bu tetikleyicinin oldukça dayanıklı bir özellikte tasarlanmış olmasıdır.

Bazı oyunlarda bu sistemin oyunu çok daha keyifli bir hale getireceği düşünülüyor. Çünkü herhangi bir oyunda konsolun bu bölümü kullanılırken ilgili amaç için buraya daha dirençli bir şekilde basılmasına gereksinim oluyor. Şu an için her ne kadar bu özelliği etkin olarak kullanmaya fırsat verecek PS 5 oyunları çok fazla olmasa da ilerleyen dönemde buna uygun oyunların üretileceği tahmin ediliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz