Oyun Sektörünün İki Büyük Rakibi Karşı Karşıya

0
194

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve hakkında oldukça fazla konuşulan Playstation 5 konsollar, birçok kişi tarafından ilgi ile karşılanmıştı. Bu büyük ilgi karşısında birçok araştırma şirketinin de dikkatini çeken konsollar, birkaç farklı araştırmaya da konu oldu.

En son bir İngiliz araştırma şirketi olan Rise at Seven tarafından yapılan araştırmada, Xbox ve Playstation konsollarının tahmini satış rakamları karşılaştırıldı. Bu noktada arama motorlarının anahtar kelime analizlerini ve diğer tablolarını inceleyen uzmanlar, hangi konsolun, hangi ülkede ne kadar satacağı üzerinde araştırmalar sağladı ve sonuç olarak Sony Playstation 5’in büyük bir farkla Xbox Series X’den fazla satılacağını ortaya koydu.

Fakat kısa bir süre önce farklı bir araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmada, Xbox konsolların Playstation konsollardan tam 2 kat daha fazla satılacağı açıklanmış ve bu durum birkaç farklı araştırma şirketi tarafından da desteklenmişti. Buna neden olaraksa Playstation 5 konsolunun yüksek fiyatları ve yüksek oyun fiyatları gösteriliyor.

Oyun Sektörünün İki Büyük Rakibi Karşı Karşıya
SONY

Sony Marka Konsollar Gene Revaçta

Sektörün öncüsü olan Sony, son olarak birçok ülkede piyasaya sürdüğü Playstation 5 ile dikkatleri üzerine toplamaya başardı. Yakın zamanda ülkemizde de satışa sunulacak olan bu konsolun, yapılan araştırmalara göre Xbox Series X’den kat be kat daha fazla satması bekleniyor.

Yani Sony firmasının sektördeki avantajlı durumunu koruması ve önceki serilerde olduğu gibi yüksek satış rakamlarına ulaşması düşünülüyor. Ayrıca Rise at Seven şirketinin araştırmasında yer alan 161 ülkeden 148’inde Playstation 5 konsolun daha fazla ilgi gördüğü tespit edilmiş. Bu da Sony’nin sektörde ezici bir farkla bir numara olduğunu açık bir şekilde ortaya koyuyor.

Satış Rakamlarında Büyük Farklar Bekleniyor

Aynı şirketin yaptığı araştırmalara göre birçok ülkede büyük satış farkları bekleniyor. Xbox Series X her ne kadar daha uygun fiyatlı olsa da, birçok kullanıcı yüksek performans ve kalite için Playstation’ı tercih etmeye devam ediyor.  Yakın zamanda daha net rakamların ortaya koyulacağı sektörde, Sony Playstation 5’in ezici bir farkla birçok ülkede daha fazla satması ve tercih edilmesi beklenenler arasında.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz