Otomatik Olarak Gmail Spamları Nasıl Silinir?

0
460

gmail

Google, her alanda olduğu gibi mail servisinde de kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor. Gmail filtre hizmetiyle gelen spam mailleri otomatik olarak nasıl sileceğimizden bahsedeceğim.

Spamlar mail adresinizin internet ortamında paylaşılmasından kaynaklı reklam vs amaçlı rahatsız edici maillerdir. Bu maillerin sayısı zamanla artabilir. Bu durum sizin için can sıkıcı olabilir. Her defasında spam klasörünüze girip silmek zahmetli olacaktır. Bu filtre ile spam mail geldiği an silinecektir.

Peki önemli bir mail spam klasörüne düştüyse silmek uygun mudur? diyorsanız zaten sildiğinizde çöp kutunuza gidecektir. Dilerseniz oradan görebilirsiniz.

Şimdi filtremizi oluşturalım. Sağ köşedeki yuvarlak ayarlar simgesinden “ayarlar” seçeneğine giriyoruz.  Üst seçeneklerdeki “filtreler” yoluyla filtre listemize giriyoruz. En altta “yeni filtre oluştur” bağlantısını seçiyoruz ve karşımıza küçük bir pencere açılıyor. “İçerdiği kelimeler:” kutucuğuna “in: Spam” yazıyoruz ve diğer alanları boş bırakıyoruz. Sağ alttaki “Bu arama ile filtre oluştur ” bağlantısına tıklıyoruz. “Sil” kutucuğunu  işaretleyip “Filtre oluştur” butonu aracılığıyla filtremizi oluşturuyoruz. dilerseniz butonun hemen önündeki “Filtreyi eşleşen şu öğelere de uygula” kutucuğunu işaretleyip eski spamları da silebilirsiniz.

Artık gelen spamlar direk çöp kutunuza gidecektir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz