Orta seviye telefonlar sıkıcıdır, ama işte bu yüzden de önemli.

0
359

Salı günü Google , Pixel 3 ve 3 XL’yi, iki tanesi de tatil sezonu ve ötesinde alıcıları süpürmeyi umuyor. Ama biz iPhone XS ve Note 9 ve o, LG V40 ve Pikseller üzerinde ooh ve ahh gibi, satın almaya değer her telefonun size 1000 dolar mal veya yüzünüzle ekran kilidini açmak zorunda olmadığını hatırlamak önemlidir.

350 $ ‘lık Nokia 7.1  ve $ 480  Moto Z3  gibi orta seviye telefonlar  , bu üst düzey hazinelerle kıyaslandığında mütevazı görünmekle birlikte, düşündüğünüzden çok kişi için önemli bir amaca hizmet ediyorlar. En heyecan verici özelliklere veya akılda kalan isimlere sahip olmasalar da, bu midtier el cihazlarının ultra özellikli giriş seviyesi aygıtları ile temel özellikleri ve bu en yüksek performansa sahip örnekleri arasındaki uçurumu kapatmak için gereklidir. Orta seviye telefonlar, çoğu insana gerçekte  bir mobil cihazda ihtiyaç duydukları şeyi  çok daha makul bir maliyetle verir.

IHS Markit’e göre, bu cihaz kategorisi dünya çapında akıllı telefon satışlarının neredeyse üçte birini oluşturuyor. Analist firma orta ölçekli telefonların 150 ila 399 dolar arasında fiyatlandırılmasını düşünüyor. (Kendi tanımım 300 dolardan 600 dolara çıkıyor.) Çin gibi gelişmekte olan ülkelerde ve orta ölçekli telefonlarda, maliyete duyarlı pazarlarda veya fiyatların monte edildiği ülkelerde önemli olan süper premium modellerin fiyatının bir kısmı için sağlam ve güvenilir performans sağlıyor. yüksek vergilerden ve tarifelerden.

IHS Markit’e göre orta ölçekli telefonların akıllı telefon satışlarının yüzde 10’unu oluşturduğu ABD gibi olgun akıllı telefon pazarlarında, orta ölçekli telefonlar hala bir rol üstleniyor. Telefonunuzu kaybederseniz veya kırıyorsanız , ancak yine de aylık ücret ücretini ödemeniz gerekiyorsa , sözleşme yükümlülüğünü yerine getirene kadar Amazon ,  Best Buy , NewEgg veya üretici web sitelerinden bir stop-gap olarak daha ucuz ve kilidi açılmış bir cihaz satın alabilirsiniz  .

Orta seviye telefonlar, cihazlarını kaybetme ya da kırma eğilimi olan gençler için veya yeni nesil özellikler tarafından yakalanmayan insanlar için de iyi bir seçimdir.

Ölçeğin yüksek ucunda,  bu sonbaharda 550 dolara mal olacak olan OnePlus 6T’nin , bilinen markaların neredeyse yarısına yakındaki birinci sınıf, son teknoloji ürünü özelliklerin yanısıra markanın rekorunu taşıması bekleniyor. . OnePlus 6 , örneğin, aynı akım nesil Qualcomm Snapdragon 845 işlemci vardır  Galaxy S9 , Not 9 ve  LG V40 , mükemmel resimler çeker sahiptir yukarı güncel Android ve tüm geri kalanı.

1000 $ ‘lık iPhone XS ve Note 9’un whizzbang pizzazz’u ile 250 $’ lık bir bütçe satın almanın çene bırakma değeri arasında yakalanan telefon, aralarında fiyatları ve özellikleri olan telefonları kaçırmaktır . Niye ya? Çünkü açıkçası, fark etmek için çok sıkıcı görünüyorlar. Hiçbir var hikaye . Tamam ekranlı, 400 dolarlık bir cep telefonu, mükemmel bir fotoğraf makinesi, ho-pil bataryası ve tamamen işlevsel bir işlemci ile satmak çok daha zordur. Kesme kenarı cızırtılıdır. Pazarlık satın almak size para kazandırır.

El ile ayarların ince ayarını yapabilmeniz veya fotoğraflarınızı telefonunuzdan çektiğiniz bir cep telefonu fotoğrafçısıysanız, hangi ileri teknoloji telefonların size yapmak istediğiniz şey için en iyi kamera sistemini getireceğini kesin olarak belirleyin. Ancak, fotoğraflarınızı sosyal medya veya metin aracılığıyla paylaşırken geçmişte nadiren giderseniz ve Instagram, hayatınızın küçük bir parçasıysa, belki de iyi bir telefona sahip olan oldukça iyi bir kamera, ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Ortadaki telefonlar düşüşe mi maruz kalıyor?

Bazıları için, orta sınıf kategorisinin orta bölgesinin ebb olabileceğine dair işaretler vardır. Ne zaman iPhone SE çekti Eylül ayında çevrimiçi mağazadan, Apple yeni telefonlar için (hala var orta kademe pazar çıkmak iPhone 7 ve 7 Plus’ı sırasıyla $ 440 ve $ 569, at). Bu hareket daha büyük sanayi değişikliğinin potansiyel bir habercisi olabilir.

IHS Markit’teki asıl analist Wayne Lam, “[Apple görünüyor] o alanı boşaltmak için bilinçli bir karar vermiş” dedi. “Akıllı telefon kategorisinin en üst seviyesinde çalışmak ve rekabet etmek istiyorlar. Şimdi yeni akıllı telefonlar için küresel pazar yavaşlıyor, bu ileriye doğru giden en iyi iş modeli olabilir.”

Olması gerektiği gibi, daha pahalı yüksek kaliteli modellerin tıkanmasını azaltmak için orta fiyatlı telefonlara yönelik küresel bir talep hala var.

High-end telefonların fiyatı 1000 $ veya daha fazla olan balonlara göre , yüzlerce tasarruf sağlayan daha az süslü bir telefon, daha fazla çekiciliğe sahip olabilir. Peki ya su geçirmezlik, beş arka kamera veya kablosuz şarj olmadığında?

Fotoğraf makinesi ve pil ömrü sizin için yeterince iyi olduğu ve dünyayla iletişim kurmanıza izin verdiği sürece , “sıkıcı” bir telefon, saydığı yerden çok fazla ödün vermeden cebinizde daha fazla para tutacaktır. Ve sen hala ne istersen harcamak için 500 dolar falan kalacaksın.

İlk 6 Ekim, 5 PT yayınlandı. 
Bu hikaye en son 9 Ekim günü saat 3: 00’de PT’de güncellendi


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz