Optik Yakınlaştırma Özelliği İle İPhone

0
183

Teknoloji haber verilerine göre gelişmiş son versiyonu ile piyasaya sunulacak olan İPhone’lerin özelliklerine bir yenisi daha eklenecek. Periskop lenslerin gücüne 10 kat daha artırılarak optik yakınlaştırma olanağı sağlanacak.

Apple’in çıkardığı yeni nesil İPhone’lerde telefonun dış ve kamera özelliklerine dokunulmadan aynı incelikte görüntüsü korunarak, optik yakınlaştırma özelliği artırılarak yeni üretime geçilecek. Firmanın analistliğini yapan Ming-Chi Kuo, 2022 yılında bu özelliklerle üretilmesi düşünülen telefonların piyasada olacağı müjdesini verdi.

Optik Lenslerin Tedarik Aşaması

ABD menşeli olan Apple İPhone kamera lens tedarikinde alanında en iyi olan Sunny Optical ve Semco firma üreticileri için Çin ve Kore ile bu alanda çalışma yapacak. Apple’nin akıllı telefonlarına eklenmesi düşünülen bu yeni tedarikçi firmalar ile daha etkin ve işlevsel bir çalışma sergileneceği kanısı yüksek.

Optik Yakınlaştırma Özelliği İle İPhone
Optik Yakınlaştırma Özelliği İle İPhone

Başarısı Kanıtlandığı İçin

Kore ve Çin üretimli periskop lensler pek çok akıllı telefonlarda kullanılmakta ve kalitesi son derece memnun edici olunca Apple firması da 2022 yılında piyasaya süreceği yeni akıllı telefonlarda bu teknolojiyi kullanmak istemektedir.

2022 yılı için planlama aşamasında olduğu tahmin edilen ve Kuo tarafından analiz edilen bu konu hakkında Apple firması tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte İPhone 13 telefonlarda bu özelliğin kullanılıp kullanılamayacağı da meçhul.

  • Periskop lensleri daha önce kullanan akıllı telefon firmalarından bazıları
  • Samsung Galaxy S20 Ultra,
  • Huawei P40 Pro, Vivo x50 Pro +,
  • OPPO Find X2 Pro,

Huawei Mate40 Pro olup kullanıcılar iyi fotoğrafçılık ve görüntülenme kalitesi konusunda hem fikir olmaktadır. İPhone’nin bu alanda geç kalınmış bir karar verdiği tüketiciler tarafından düşünülmektedir. Tüketicilerin ortak görüşleri arasında İPhone serilerinde teknoloji konusunda bir adım geride kaldığı düşünülmektedir.

İPhone akıllı telefonlarda kullanmayı düşündüğü 10 kat etkili optik lensleri kullanma özelliğine sahip olacak ilk firma yine İPhone olarak tarih yazacak gibi. Çünkü diğer akıllı telefon firmaları optik lenslerin daha düşük etkili olanlarını kullanmaktadır. Farkını 2022 de göstermeyi amaçlayan İPhonelerin yeni versiyonlarında başka ne tür farklılıklar olacak bu süreç zarfında yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz