OPPO Akıllı Telefon Yenilikleri

0
244

Dayanıklılığı, performans özellikleri sebebiyle pek çok kişinin tercih ettiği oppo akıllı telefonlar Çin üretimidir. En son piyasaya sürmeyi düşündüğü Reno5 serisinde farklı yenilikler ile tüketiciye sunma hazırlığında olan oppo’nun bu serisinde dikine katlanabilir özellik bulunulması ar-ge çalışmalarında ön planda.

Dikine katlanabilir telefon üreticileri arasında yer almak isteyen oppo dikine katlanabilir özellikli akıllı telefon patentini almış bulunmakta. Dikey katlanabilir telefon patenti için WİPO’ya başvuran şirket bu antlaşmayı 3 Eylül 2020 tarihinde yaparak, yeni serinin dikey katlanabilir telefon olacağı sinyalini verdi.

Tasarım Harikası

Oppo’nun dikine katlanabilir telefon özellikleri arasında;

  • Kapak ekranının olmayacağı ve tek ekranlı olacağı
  • Telefonun arka kısmında 3 kameranın telefonun üst orta kısmına yerleştirileceği ve belki de farklı sayıda kamera kullanılmasının ileride tasarımda yer alabileceği
  • 4 farklı açıda kalabilmesi adına menteşe tasarımı ile cihazdaki parçaların birbirinden ayrılma özelliği

Oppo akıllı telefonun son versiyonunda olması gereken beklentiler. Oppo akıllı telefonların ne zaman ve ne özelliklerde piyasada olacağı konusunda henüz net bir açıklama şirket tarafından yapılmış değil. Marka için yapılacak yeni tasarım ve özellikler şirket yetkilileri tarafından basına yapılacak açıklamalarla netlik kazanacak. Basına yapılan açıklamalardan haberdar olup opponun son versiyonu hakkında elde ettiğimiz verileri anında sizlerle paylaşacağız. Oppo akıllı telefon markası hakkındaki ayrıntıları öğrenmek için takipte kalmakta fayda var.

OPPO Akıllı Telefon Yenilikleri
OPPO Akıllı Telefon Yenilikleri

Dikey Katlanabilir Akıllı Telefon

Motorola ve Samsung mobil telefon şirketlerinin tüketiciye sunduğu dikey telefonlar bu firmalar dışında üretilmemektedir. Dikey katlanabilir akıllı telefonlar farklılığı dolayısıyla pek çok tüketici tarafından satın alınmaktadır. Oppo tercihlerini farklı kullanmak isteyen mobil telefon tüketicilerine alternatif olmak adına ve pastadan bu alanda pay almak adına dikey katlanabilir telefon üretmek için harekete geçmiş durumda.

Çinli üretici firma Oppo dikey akıllı telefon üreticilerinden farklı özellikleri eklemeyi düşündüğü son versiyonunda fark atmayı düşünüyor. Akıllı telefon almayı düşünenler opponun son teknoloji ile üreteceği dikey katlanabilir telefonlarını beklemeleri önerilir. Yetkili ağızdan konu hakkında açıklama yapılmamasına rağmen duyumlar opponun yeni versiyon telefonunun kısa sürede piyasada olacağı yönünde.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz