Opera’nın Masaüstü Tarayıcısı Instagram Uygulamasıyla Uyumlu Hale Getirildi

0
293

Dünya çapında ilk sıralardaki yerini sağlamlaştıran internet tarayıcılarından Opera, masaüstü uygulamasını Instagram uygulaması ile bütünleştirme yoluna gitti. Kullanıcılar bundan sonra, fenomen olan sosyal medya adresine direkt olarak tarayıcıda yerleşik bulunan uygulama vasıtasıyla erişim sağlayabilecek.

Opera, Yeni Instagram Özelliği Hakkında Bir Video Yayınladı

Video içeriği bağlamında kullanıcılar, sol bölümde yer alan kenar çubuğundaki Instagram sembolüne basarak, mevcut hesaplarına giriş sağlayabilecekler. Evrenin dört bir tarafında etkisini göstermeye devam eden yeni tip korona virüs salgını sebebiyle yaşantımızın merkez noktasını oluşturan sosyal izole olma kavramı, sosyal medya mecralarına yönelik alakayı mühim ölçüde yükseltmiş oldu.

Bu alakayı adım atmadan bırakmayan birçok firma, uygulamalarına yeni birtakım özellikler ilave ederek, kullanıcılara bir anlamda teşekkürlerini sunuyor. Misal olarak Instagram, sadece uygulamada yer alan özelliklerinin bir kısmını masaüstü sürümüne de dahil etmişti. Facebook kapsama alanındaki Instagram uygulamasının bir milyarı aşkın kullanıcı zemininden yararlanmayı arzu eden Opera, fenomen uygulamayı masaüstü tarayıcısı ile uyumlu hale getirdi.

Opera 68 sürümü ile beraber kullanıcılar bundan sonra Instagram Hikâyelerine, direkt mesajlarına ve akışlarına dolaylı olmayacak şekilde direkt olarak Opera’nın masaüstü tarayıcısı üzerinden erişim sağlayabilecekler. Firma, yeni güncelleme ile kullanıcı kişilere masaüstünde mobil tarayıcı tecrübesi yaşatmayı amaçladığı ifadelerinden bulunuyor.

Opera Ürün Müdürünün Konuyla İlgili Yorumu

Opera ürün yöneticisi Maciej Kocemba da bu hususa değiniyor. Sosyal medyanın, bireylerin kafasının dağılmasının ve telefonlarını devamlı olarak kontrol etmesinin esas sebeplerinden biri olduğunu ifade eden Kocemba, “Masaüstü sürümümüze getirmiş olduğumuz yerleşik bulunan Instagram uygulamasıyla kullanıcıların daha etkili bir sosyal medya tecrübesi yaşamalarını gaye ediniyoruz” şeklindeki yorumuyla bu konu hakkındaki düşüncelerini dile getiriyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz