OnePlus’dan Göz Kamaştıran Nord N10 ve Nord N100 Tanıtımı

0
191

OnePlus meraklıları tarafından beklenen son çıkacak olan Nord N10 ve Nord N100 tanıtımları yapıldı. Markanın en yenisi olan ve performans – fiyat kıyaslamasına sıkça girmesi beklenen modeller tasarımlarının benzer olmasıyla şaşırttı. Dış düzeyden ayıt edilemez durumda benzer tasarımları olan telefonların özellikleri ayrılmalarına yardım edecek gibi duruyor. Temmuz ayında yapılan lansmanda Nord ile diğer orta-üst segment modellerini resmi şekilde tanıtan marka ilk akıllı telefonu olan OnePlus Nord N100’ü de piyasaya sundu.

Genel Özellikleri

Her iki telefon için de benzer şekilde tasarım yapmayı tercih eden firma delikli tasarımı ile dikkat çeken akıllı telefonlardan yana tercihi kullanmış görünüyor. Selfie kamerası için ise sol üstte ayrı bir kamera olması dikkat çekiyor. Aynı zamanda parmak izi sensörü de olan telefonların kamera tasarımında farklılık yapılmamış olması da şaşırttı. Çünkü her ikisinde de sol üst tarafta bulunan dikdörtgen tasarım bulunuyor.

Kıyaslamalarda genelde ön plana çıkan fiyat ve performans dengesinde üstünlük sağlayan ise N10 5G ismiyle tanıtılan model oluyor. 128 GB dahili depolama alanı ile hizmet veriyor. Snapdragon 690 ile güç alan telefon Full HD şekilde ekran keyfi verirken fazlalık olarak 90Hz daha yükseltilebilir kalite ekliyor. LCD panele sahip olmasının yanında ekran koruması da yüksek performans veriyor.

OnePlus'dan Göz Kamaştıran Nord N10 ve Nord N100 Tanıtımı
OnePlus’dan Göz Kamaştıran Nord N10 ve Nord N100 Tanıtımı

Uygun Bütçeli Telefon Arayanlara

Giriş seviyesi telefon modeli olarak tanıtımı yapılan N100 için de tasarımı aynı olmasına karşılık özelliğinin daha sınırlı olması yönünde bir bakış açısı olduğu söylenebiliyor. Benzerlik sadece yüzeysel şekilde bulunuyor. Son derece temel özelliklere sahip olan bir akıllı cihaz demek daha doğru bir tanımlama oluyor. 6.52 inç ile ekran keyfi veriyor. LCD ekranı da olan telefonun 4GB depolama alanı bulunuyor. Fiyatı ise özelliklerine bakıldığında ve üst modeli ile aynı tasarımda olması da üzerine eklendiğinde son derece makul bulunuyor. Şuan için Türkiye rakamları tahmini şekilde N10 5G için 3143 TL iken diğeri için 17 TL olarak açıklandı. Üzerine vergilerin eklenmesi de gerekiyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz